• Odbierz prezent
Notowania giełdy londyńskiej. Indeks giełdowy FTSE100 nadal w trendzie spadkowym!
Z artykułu dowiesz się:

- czy giełda w Londynie nadal mocno traci 

- jak kształtuje się wykres indeksu FTSE100

Brytyjska giełda znalazła w sobie siłę, aby trzeci dzień tworzyć świecę wzrostową na parkiecie FTSE100. Ogólny obraz nie uległ jeszcze zmianie. Ostatnia tendencja opisana jest spadkowym kanałem trendowym. Po odbiciu się od dolnej linii wartość tego indeksu zbliża się do górnego ograniczenia. Długość fali wzrostowej wkrótce będzie miała długość 450 punktów, czyli tyle, ile największa dotychczasowa korekta w ruchu spadkowym.

Wiadomości rynkowe z mBank

Układ linii średnich kroczących także nie napawa optymizmem. Być może dzisiejsza sesja przełamie szybsza MA50, co należałoby odnotować na korzyść posiadaczy długich pozycji.

Szybki wskaźnik stochastyczny dotarł do strefy wykupienia. Jeżeli linie %k i %d przetną się w strefie wykupienia, to można to uznać za sygnał zakończenia korekty wzrostowej. Podobne trzy przypadki miały już miejsce w najbliższej przeszłości, więc może i tym razem sytuacja się powtórzy.

Analizując czysty wykres, jako najbliższe wsparcie można byłoby wskazać cenę 5900 punktów. Po jej pokonaniu, a tym samym wyjściu górą z kanału, podaż może chcieć wykorzystać szczyty skupione wokół 6200 punktów jako opór.

Wsparcie pozostaje niezmienne, czyli żółta strefa 5350 pkt.

FTSE100 nadal w trendzie spadkowym - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk