• Odbierz prezent
Notowania giełdowe WIG20: pierwsza „wakacyjna” sesja minęła bez większych emocji

Pierwsza „wakacyjna” sesja minęła bez większych emocji na krajowym rynku. Niewielkie odchylenie kursu FW20 od poprzedniego zamknięcia oraz niska, ledwie przekraczająca 20 pkt. zmienność w trakcie notowań, dowodzą słabszą aktywność inwestorów.

Notowania pozostają blisko strefy oporu zniesienia 61,8% wcześniejszej fali spadkowej. Kurs utrzymuje się poniżej przebiegu średniej 15-sesyjnej, na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży. Z perspektywy ostatnich kilku tygodni na wykresie cenowym jest obserwowany trend boczny. Bieżące notowania są blisko lokalnego dołka sprzed dwóch tygodni 1735 pkt. Na wykresie 60-min wczorajsze notowania miały bardzo płaski przebieg, ale w ostatnich dniach kurs regularnie obsuwał się. Na wskaźnikach MACD i RSI są jednak wyraźnie zarysowanie pozytywne dywergencje wspierające wzrostowe odbicie.

Na giełdach zagranicznych wczorajsze notowania przyniosły zwyżkę głównych indeksów. Zmiana kontraktów terminowych na indeksy DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt szacunkowej inflacji w kraju za czerwiec oraz wskaźnika zaufania amerykańskich konsumentów. Wczoraj przewodniczący FED zasygnalizował, że perspektywy gospodarki w USA są wciąż niepewne i może być potrzebny kolejny bodziec ze strony polityki monetarnej. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym


Notowania giełdowe WIG20: pierwsza „wakacyjna” sesja minęła bez większych emocji - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk