• Odbierz prezent
Notowania giełdowe Tesli z 6 procentową stratą

Ostatnia sesja tygodnia w Stanach Zjednoczonych zakończyła się spadkami głównych indeksów. Słabość była widoczna wśród spółek technologicznych, które traciły nawet pomimo publikacji lepszych wyników kwartalnych od konsensusu - dla przykładu Intel pomimo publikacji lepszych niż spodziewane wyników stracił w piątek ponad 16%. Notowania Tesli otworzyły się z dużą luką spadkową, której nie udało się domknąć mimo „byczego” zrywu z pierwszych godzin handlu, ostatecznie zakończyła dzień z 6%-ową stratą. Lukę spadkową w ciągu dnia udało się natomiast domknąć na wykresie Microsoftu, Facebooka, Apple i Alphabet, jednak finalnie zakończyły dzień delikatnie poniżej zamknięcia z poprzedniego dnia notowań. Z FAAMNG’ów piątkową sesję „na zielono” zakończyły jedynie notowania Netflix i Amazon. W tym tygodniu raporty kwartalne opublikują: Alphabet, Amazon, Apple i Facebook. Bazując na doświadczeniach z ubiegłego tygodnia istnieje ryzyko realizacji zysków, nawet pomimo dobrych wyników. Dzisiaj uwagę inwestorów przyciągają notowania złota, które wcześnie rano pokonało swój historyczny szczyt. Za złotem podążają notowania srebra, które dynamiką wzrostów nawet znacząco przewyższają złoty kruszec.

Główne krajowe indeksy podążały w kierunku zgodnym z zachodnimi giełdami, kończąc sesję spadkami. Spośród blue chipów najmocniej stracił Lotos (3,8% i przeszło 10% w ciągu ostatniego tygodnia). Słabą sesję również odnotowało Dino (spadek o 3,1%), które od ponad miesiąca ma problem z kontynuacją wzrostów po wybiciu okrągłego poziomu 200zł. Z drugiej strony najlepiej zachowały się notowania PGNiG, które kontynuuje trend wzrostowy zapoczątkowany w dnie kryzysu z 12 marca, znajduje się również w istotnym miejscu, o czym więcej poniżej, w wybranych sygnałach analizy technicznej. Drugą najmocniejszą spółką był Tauron, który utrzymał się powyżej 3zł - ostatnio zdobytego okrągłego poziomu - zachowanie kursu w tych okolicach może być kluczowe, wszak właśnie w tych rejonach znajduje się górna linii trendu spadkowego, która jeżeli zostanie pokonana to będzie potwierdzeniem odwrócenia długoterminowej tendencji. Wśród średnich spółek (mWIG40) uwagę przykuwa ustanowienie historycznego maksimum przez Biomed-Lublin oraz ponad 11%-owy wzrost Mercator Medical, który w ostatnich minutach handlu podał informację o zawarciu nowej, znaczącej umowy na dostawy rękawic.

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe Tesli z 6 procentową stratą - 1


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk