• Odbierz prezent
Notowania giełdowe Tesli przecenione o przeszło 10%

Podczas wczorajszej sesji za Oceanem dominowała podaż, a dynamika przeceny przyśpieszyła po godzinie 19, co uniemożliwiło reakcję europejskim indeksom, a więc jeśli sytuacja się nie zmieni – a na to wskazują poranne notowania kontraktów - to dzień rozpocznie się od zdyskontowania tych spadków na europejskich giełdach. Ucierpiały szczególnie spółki technologiczne, w tym globalni giganci, a notowania Tesli przeceniły się o przeszło 10% pomimo obietnicy obniżenia kosztów produkcji samochodów.

Niegasnąca pandemia oraz topniejący majątek inwestorów giełdowych nie sprzyjają notowaniom obecnego prezydenta USA, co może budzić obawy wśród inwestorów, ale z drugiej strony dostrzegamy oznaki załagodzenia sporu handlowego na linii USA-Chiny m.in. poprzez ostatnie działania podejmowane w sprawie TikToka czy przyznanie licencji Intelowi na handel z Huawei.

Skala spadków kluczowych krajowych indeksów jest znacznie niższa niż amerykańskich co może implikować głębsze ruchy podczas dzisiejszej sesji. Niekwestionowanym liderem sesji zarówno pod względem obrotu (332 mln zł) jak i wzrostu (ponad 36%) był Biomed-Lublin. Inwestorzy dyskontowali zakończenie pierwszego etapu produkcji polskiego leku z osocza na koronawirusa. Wstępne badania laboratoryjne potwierdzają skuteczność leku, ale niezbędne badania kliniczne planowane są na IV kw. 2020r. Proces rejestracji a następnie komercjalizacji leku może zająć od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Drugą spółką pod względem wzrostu z indeksu mWIG40 był PlayWay, który spodziewa się ważnych premier dla grupy w I pol. 2021r. Tytuły studia znajdują się w top 50 i top 100 na liście najbardziej wyczekiwanych premier Steam. Po sesji wyniki za IV kw. roku obrotowego 2019/2020 podała spółka AB: zysk netto przewyższa konsensus o 10,4% a w skali r/r zwiększył się o 29,5%. /Adam Dudoń/

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe Tesli przecenione o przeszło 10% - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk