• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółki Tesli wyznaczają spektakularny wzorst

Nasdaq 35. raz w tym roku poprawił swój rekord notowań, a indeks ciągnęły do góry tradycyjnie już największe spółki – FAAMNG + T, zwłaszcza wzrost Tesli trzeba uznać za spektakularny (ponad 6 proc.), co doprowadziło do wzrostu kursu powyżej okrągłego poziomu 2000 USD.

W kraju trwa sezon publikacji raportów półrocznych spółek. Bardzo dobre dynamiki wyników podało m.in. Dino Polska, koszmarne – JSW (szczegóły w Wybranych Komunikatach). WIG20 wczoraj zniżkował 3. sesję z rzędu, schodząc w głąb trwającego już 3. miesiąc kanału bocznego. Po lekko wzrostowej sesji w Azji o poranku (odrabiana jest część spadków z dnia poprzedniego), wydaje się, że przynajmniej w początkowej fazie sesji, kupujący powinni próbować wykorzystać skorygowane kursy w segmencie blue-chipów. Komplikuje się natomiast sytuacja posiadaczy akcji Biomed Lublin. Wczoraj najniższe od 8 sesji obroty – „tylko” 61 mln zł i 10%-owy spadek kursu.

Po wczorajszych danych makro (produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła r/r o 1,1 proc. oraz o 3,4 proc. m/m) utrzymuje się dość niezły obraz gospodarczy w Polsce po pandemii. Wczorajsze zwiększenie deficytu w tegorocznym budżecie do 109 mld zł może się zatem okazać nieco na wyrost, choć oczywiście cały czas niewiadomą pozostaje jak rząd zaadresuje drugą falę epidemii Covid-19, która niechybnie będzie miała miejsce jesieni. Zmianami na stanowiskach ministrów zdrowia oraz spraw zagranicznych już wczoraj zaczęła się też zapowiadana na październik rekonstrukcja rządu. W USA rozpędza się z kolei kampania prezydencka przed zaplanowanymi na listopad wyborami. Wczoraj oficjalną nominację partyjnej demokratów na kontrkandydata dla D. Trumpa przyjął prowadzący na razie w sondażach Joe Biden. /Zbigniew Obara/

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółki Tesli wyznaczają spektakularny wzorst - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk