• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółki Starbucks z 4 procentowym wzrostem

Wczorajsza konferencja po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), podczas której została ogłoszona decyzja o pozostawieniu głównej stopy procentowej na poziomie 0-0,25% uspokoiła inwestorów, którzy wykorzystali ostatnie godziny sesji do zakupów. Postawę tą dodatkowo wzmocnił komentarz dotyczący zapatrywać Fed-u na kształtowanie się dynamiki wzrostu PKB, który był zgodny z oczekiwaniami rynku.

Natomiast przed posiedzeniem komitetu na notowania wpływ miały głównie publikowane przez m.in. GM, Visę i Starbucksa wyniki za IIQ`20 roku. W przypadku Starbucksa zaraportowana strata na akcję w wysokości 46 centów była mniejsza od oczekiwanej (0,59 USD), co przełożyło się na prawie 4% wzrost notowań. W dniu dzisiejszym dane finansowe podadzą spółki o największej kapitalizacji m.in. Alphabet, Amazon, Apple czy Facebook. Oprócz tego poznamy rewizję dynamiki PKB amerykańskiej gospodarki za II kwartał, jak i cotygodniową liczbę nowych wniosków dla bezrobotnych. Natomiast w przypadku sesji europejskiej w trakcie dnia poznamy m.in. dynamikę PKB za IIQ, stopę bezrobocia oraz dynamikę inflacji za lipiec dla niemieckiej gospodarki.

Niewielkimi zmianami (za wyjątkiem realizacji zysków ze spółek wchodzących w skład indeksu sWIG80) zakończyła się wczorajsza sesja na polskim parkiecie. Wśród największych spółek brak porozumienia ze związkami górniczymi przełożył się na dalszą przecenę spółek energetycznych (Tauron -3,99%, PGE -4,34%). Na sesyjnych minimach zakończyły się notowania JSW, której kurs oddał dwumiesięczne wzrosty po podaniu informacji o dokonaniu odpisów aktualizujących wartość bilansową aktywów. W przypadku rynku małych spółek przeszło 31% spadkiem zakończyły się notowania XTB, a kurs powraca do poziomów sprzed rajdu, jaki miał miejsce przez ostatnie 10 dni. Na dzisiejsze notowania PKN Orlen, Energii czy mBanku będą miały wpływ podane przez spółki wyniki za IIQ`20 roku. Zarówno wyniki Energi jak i mBanku są powyżej konsensusu, natomiast w przypadku PKN Orlenu oczyszczona EBITDA LIFO w drugim kwartale wyniosła 796 mln zł (prognoza 1,18 mld zł).

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółki Starbucks z 4 procentowym wzrostem - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk