• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółki Mercator osiągają rekordowy poziom 520 zł

Indeksy za Oceanem odnotowały solidne wzrosty w reakcji m.in. na zapowiedź opuszczenia szpitala przez Donalda Trumpa w poniedziałek. Prezydent stwierdził, że czuje się „lepiej niż 20 lat temu” i przekonuje naród, aby nie bać się koronawirusa, dodatkowo stwierdził, że dzięki chorobie dużo się o niej nauczył.

Powrót prezydenta zmniejszył ryzyko wystąpienia problemów z funkcjonowaniem rządu oraz przywrócił temat kampanii wyborczej, którą wznowił póki co na Twitterze (ostatnie sondaże wskazują na 10% lub 14% przewagę Joe Bidena). Inwestorzy liczą także na porozumienie w sprawie kolejnego pakietu pomocowego dla amerykańskiej gospodarki.

Na krajowym parkiecie sesja była równie udana, szczególnie dla indeksów WIG20 i mWIG40, które zyskały przeszło 2%. Wśród blue chipów najmocniej zyskały walory JSW, Lotosu i Orlenu – pierwsza ze spółek zwróciła na siebie uwagę w dniu uznania węgla koksowego za surowiec strategiczny dla unijnej gospodarki i wciąż pozostaje w czołówce rozgrywanych tematów. Dwie kolejne spółki paliwowe ulegają presji podaży od kilku miesięcy i mimo wczorajszego odbicia za wcześnie aby mówić o trwałej zmianie nastawienia wobec tych walorów. Uzasadnienia wzrostów można szukać m.in. w poniedziałkowym wzroście notowań ropy. Wśród spółek z mWIG40 najmocniej wzrosły walory XTB (które zaangażowało się w kampanię marketingową z Jose Mourinho), Grupy Azoty i Mercatora, ostatnia z wymienionych spółek przełamała okrągły poziom 500zł i znalazła się na rekordowym poziomie 520 zł. Poznaliśmy już średnią stopę redukcji w ofercie Allegro, spore zainteresowanie spółką przełożyło się na redukcję o około 85%. Po sesji szacunkowe przychody za III kw. podał Ten Square Games, które wyniosły 177,8 mln zł wobec 170,3 mln zł w poprzednim kwartale oraz 68,1 mln zł w III kw. 2019 r. Za 92% przychodów odpowiada przychód z gry „Fishing Clash”. /Adam Dudoń/

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółki Mercator osiągają rekordowy poziom 520 zł - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk