• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółki KGHM zyskują na fali silnych wzrostów cen miedzi

Początek tygodnia przyniósł niewielką zwyżkę na krajowym rynku, którą do zamknięcia notowań wspierały zwyżki na parkietach zachodnich. Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu odbił się od podstawy ponad trzymiesięcznego kanału wzrostowego.

Jednakże hamująca na notowania może działać obecna od kilku tygodni faza konsolidacji i problem z przejściem ponad linię ostatnich szczytów w obszarze ok. 1850 pkt. Dodatkowo, patrząc na obroty, okres wakacyjny sprzyja wyraźnie niższej aktywności. W odniesieniu do spółek indeksu bazowego w wyraźnej kontrze do reszty są spółki górnicze, zwłaszcza KGHM zyskujący na fali silnych wzrostów cen miedzi. W odniesieniu do spółek surowcowych pod presją jest krajowy sektor paliwowy, który zwłaszcza po czerwcu miał niekorzystną relację zmian cen paliw do cen ropy. Początek lipca nie przynosi jeszcze zmian tej tendencji. Lekko nerwowo robi się na wykresie czołowego producenta gier – CDPROJEKT, który obecnie ma największy udział w WIG20. Kurs akcji jest przy podstawie blisko dwumiesięcznego trendu bocznego. Przełamanie tej bariery może sprowokować dalsze pogłębienie zniżki.

W odniesieniu do początku dzisiejszej sesji globalne nastroje są bardzo słabe. Już po zamknięciu krajowego rynku, w godzinach wieczornych, wykazywany w ciągu dnia pozytywny sentyment na giełdach amerykańskich uległ gwałtownemu odwróceniu. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje wyraźnie spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika nastrojów ZEW dla Niemiec oraz dane o produkcji przemysłowej w strefie euro. W USA pojawią się dziś publikacje wyników finansowych za II kw głównych przedstawicieli sektora finansowego.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółki KGHM zyskują na fali silnych wzrostów cen miedzi  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk