• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółki KGHM po raz pierwszy powyżej poziomu 100 zł

Czwartkowa sesja na giełdach amerykańskich, kolejny raz z rzędu, potwierdziła relatywną siłę spółek technologicznych względem pozostałych. Nasdaq po początkowych spadkach w pierwszych godzinach handlu odrobił straty i zakończył dzień zyskując 0,5%. W przypadku indeksu szerokiego rynku w USA - S&P 500, w ciągu sesji „bykom” zabrakło analogicznej siły i skończyło się na spadkach o 0,6%

. Do wzrostów na Nasdaq znów istotnie przyczynił się Amazon, który na tle pozostałych spółek z grupy FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Alphabet) zyskał najwięcej, bo aż 3,3%, tym samym z impetem ustanowił nowy historyczny szczyt notowań.

Kluczowe warszawskie indeksy delikatnie się umocniły – WIG20 o 0,2%, mWIG40 o 0,4% a sWIG80 o 0,1%. Spośród blue chipów najlepszą sesję zaliczył KGHM, który rosnąc o 4,3%, po raz pierwszy od roku znalazł się powyżej okrągłego poziomu 100 zł. Notowania producenta miedzi napędzane są rosnącymi cenami metalu, który zyskał od dołka ustanowionego pod koniec marca już ponad 35% (na podstawie notowań wyrażonych w USD). Wczoraj KGHM podał kilka informacji: m.in. o inwestycji w budowę farm fotowoltaicznych, oraz otwarciu nowej spółki - KGHM Centrum Analityczne. Największy spadek w WIG20 zanotowały JSW i CD Projekt – tracąc po 3,3%. Spółka węglowa podała informacje o zakończeniu stanu siły wyższej i minimalizacji negatywnych skutków biznesowych związanych z pandemią, ale nie zapobiegło to spadku kursu poniżej 20 zł, w okolicach którego można doszukiwać się średnioterminowego oporu. CD Projekt z kolei złapał zadyszkę po rajdzie wzrostowym z ostatnich miesięcy, ale z punktu widzenia poprzedzającego silnego trendu wzrostowego, obecna konsolidacja nie przekreśla jeszcze szans na kontynuację wzrostów, choć okres od zaprezentowania w ubiegłym miesiącu roboczej wersji „Cyberpunk 2077” dziennikarzom do zapowiedzianej na listopad premiery, może obfitować w częste zmiany kierunków notowań. W branży producentów gier wczoraj wyróżniał się CI Games, który zyskał 11%, po publikacji informacji o przekroczeniu sprzedaży 700 000 sztuk gry „Sniper Ghost Warrior Contracts”.

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółki KGHM po raz pierwszy powyżej poziomu 100 zł - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk