• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółki DINOPL weszły na nowe historyczne maksima

Początek tygodnia na krajowym rynku przyniósł niewielkie zmiany notowań FW20. Na wykresie dziennym kurs instrumentu od początku czerwca pozostaje w trendzie bocznym, którego granice to 1735 i 1855 pkt.

Ostatnie notowania nieznacznie naruszają górne ograniczenie, ale nie można tego jeszcze uznać za przebicie. Świece doji po piątkowej i poniedziałkowej sesji wskazują z jednej strony na stan równowagi, z drugiej na osłabienie wykazywanego wcześniej impetu wzrostowego. Trwający sezon wakacyjny podkreślają utrzymujące się niskie obroty. Wskaźniki AT nie dodają nowych obserwacji, RSI porusza się w strefie neutralnej, MACD oscyluje blisko linii sygnalnej, niskie wartości ADX podkreślają obecność tendencji horyzontalnej. Wśród spółek indeksu bazowego zwraca uwagę zachowanie DINOPL, którego notowania weszły na nowe historyczne maksimum. PKNORLEN, mający większy udział w WIG20, testuje dwumiesięczną, spadkową linię oporu.

Na giełdach zagranicznych wczorajsze notowania zakończyły się niewielkimi odchyleniami głównych indeksów. Jedynie technologiczny Nasdaq odnotował wyraźniejszą zwyżkę osiągając w trakcie notowań nowe historyczne maksimum. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z amerykańskiego rynku nieruchomości.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółki DINOPL weszły na nowe historyczne maksima - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk