• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółki CDPROJEKT z ponadprzeciętną zwyżką

Na zamknięciu tygodnia kurs FW20 zastopował wykazywany w poprzednich dniach spadek. Wśród spółek indeksu bazowego bardzo dobre zachowanie sektora energetycznego (dwucyfrowe zwyżki), który chociaż nie ma istotnie dużego udziału w WIG20, to jednak poprzez ponadprzeciętną zwyżkę wraz z akcjami CDPROJEKT skompensował z nadwyżką słabsze zachowanie sektora finansowego.

Na diagramie 60 min FW20 kurs pozostaje w blisko dwutygodniowym kanale spadkowym. Względem ostatnich głównych dołków są generowane pozytywne dywergencje na wskaźnikach MACD i RSI co wspierałoby odwrót w górę. Na drodze stoi jeszcze otworzona po czwartkowej sesji luka cenowa przy wartości 1685 pkt.

Na wykresie dziennym bieżąca korekta spadkowa sprowadziła kurs w pobliże zniesienia 38,2% z wcześniejszej fali wzrostowej (1640 pkt.). Jednocześnie RSI jest przy dolnym ograniczeniu kanału spadkowego. Przebieg linii DMI oraz wskaźnika ADX informuje o nabieraniu sił dla bieżącej tendencji spadkowej. Na rynkach zagranicznych poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują zwyżkę względem piątkowego popołudnia implikując wyraźne wzrostowe otwarcie dla FW20. Proporcjonalna skala zwyżki dla FW20 (ok. +1,5%) oznaczałaby na wykresie 60-min testowanie górnego ograniczenia kanału spadkowego. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika nastrojów amerykańskich konsumentów. /Marcin Brendota/.

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółki CDPROJEKT z ponadprzeciętną zwyżką  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk