• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółki CD Projekt ponownie zwyżkują

Czwartkowa sesja dla kontraktów terminowych na WIG20 przyniosła niewielki 9 pkt. spadek. Ale też przed głębszych obsunięciem indeksu bazowego ochroniła kolejna, mocna zwyżka akcji CDPROJEKT, która skompensowała w dużej mierze niewielkie spadki dużej grupy pozostałych spółek.

Rynek terminowy dostrzegając to zareagował o kilka punktów mocniej od WIG20. Na diagramie dziennym notowania futures wciąż pozostają w zapoczątkowanym w czerwcu trendzie bocznym. Jakiekolwiek próby wybicia w ostatnich tygodniach kończą się niepowodzeniem, jednakże w ostatnim okresie kurs „chętniej” przebywa bliżej górnego, niż dolnego ograniczenia. Również w krótszym okresie przez pryzmat wykresu 60-min zaczyna zarysowywać się trend horyzontalny z górnym ograniczeniem w pobliżu 1857 pkt. oraz podstawą 1815 pkt. na MACD pojawił się sygnał sprzedaży sugerują możliwe zejście kursu do dolnego ograniczenia.

Na rynkach zagranicznych wczorajsze przebieg sesji nie był jednoznaczny, na giełdach zachodnioeuropejskich przeważały niewielkie spadki, podczas gdy w USA SP500 zachowywał się bardziej neutralnie, a DJIA lekko zwyżkował. Wykazywany optymizm uzasadnia wczorajsza wypowiedź szefa FED modyfikujące podejście do celu inflacyjnego na uśrednienie wskaźnikach oraz podejście do zatrudnienia, co w skrócie można tłumaczyć jako zwiększenie elastyczności w podtrzymywaniu obecnej polityki niemal zerowych krótkoterminowych, stóp procentowych.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółki CD Projekt ponownie zwyżkują  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk