• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółki CCC z 17% wzrostem

Sygnalizowana środową szpulką równowaga okazał się dość krucha i w trakcie czwartkowej sesji kurs FW20 wyraźnie spadał. W gronie spółek indeksu bazowego, WIG20 w największym stopniu obciążała mocna, ponad 8% zniżka akcji CDPROJEKT (ok. -1,4% wpływu na indeks).

Po drugiej stronie barykady stały akcje CCC, które mimo 17% zwyżki zdołały jednak poprzez niski udział w WIG20 dołożyć ledwie +0,2%. Słabszy dzień notował również sektor paliwowy. Na wykresie dziennym wysoki spadkowy korpus przy wyższych obrotach zwiększa prawdopodobieństwo kontynuacji zniżki. Bieżące notowania są w strefie wsparcia startowej luki cenowej, której dolny przedział to 1680 pkt. Na diagramie 60- min zejście poniżej środowego minimum umacnia spadkową tendencję. Na MACD jest obecny sygnał sprzedaży.

Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielkie zmiany na głównych parkietach zachodnioeuropejskich i niewielką zwyżkę amerykańskiego S&P500. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. Odczyty PMI dla głównych gospodarek pozostały blisko wcześniejszych szacunków nie wzbudzając silniejszych ruchów na rynku. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na odczyty z amerykańskiego rynku pracy. W cotygodniowych odczytach liczba nowych i kontynuowanych zasiłków dla bezrobotnych lekko obniża się, stąd prognozy dalszego obniżenia stopy bezrobocia, nawet niewielkie, wydają się uzasadnione.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółki CCC z 17% wzrostem - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk