• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółek Tauron, CD Projekt i PGE mocno odreagowują

Wczorajsza sesja przerwała spadkową serię na Wall Street, a odreagowanie było szczególnie widoczne na Nasdaq, gdzie do wzrostów kontrybuowały wszystkie spółki z akronimu FAAMNG. Z największych amerykańskich spółek „wzrostowych” wyłamały się jedynie akcje Tesli (-5,6%), po wpisie Elona Muska na Twitterze mówiącym o tym że nowy typ baterii nie będzie masowo stosowany przez 2022r.

W tle pozostaje cały czas konflikt na linii USA-Chiny, w którym ostatnim akord dotyczył przejęcia TikToka. Amerykańska strona wciąż obawia się nieprawidłowego wykorzystywania danych użytkowników aplikacji, a prezydent wciąż może odrzucić transakcję częściowego przejęcia. Inwestorów mogły wspierać za to słowa prezesa FED, że gospodarka ma sporo do odrobienia, ale może liczyć na wsparcie dopóki będzie potrzebne.

Kluczowe krajowe indeksy odrobiły zaledwie część strat po poniedziałkowej wyprzedaży, co może wyjaśniać pozostająca niepewność co do przyszłego stanu gospodarki, rozwoju pandemii oraz wprowadzanych obostrzeń. Wśród blue chipów pod względem obrotu drugi dzień z rzędu królował Play (405 mln zł), jednak zmienność była znikoma - inwestorzy wymieniali się akcjami w pobliżu ceny z wezwania. Najmocniej odreagowały notowania Tauronu, CD Projektu i PGE, druga ze spółek wróciła ponad okrągły poziom 400zł. Indeksowi WIG20 ciążyły jednak notowania spółek pogłębiających przecenę tj. CCC, Alior i PKN Orlen – pierwsza z nich poinformowała o dokonaniu rezerw w wysokości 448,7 mln zł, co przebiło pierwotne szacunki oscylujące w przedziale 300-400 mln zł. W II i III linii spółek, za sprawą podanych komunikatów, wśród notowań pozytywnie wyróżniały się kursy: Energi (reakcja na ogłoszenie wezwania przez PKN Orlen), Biomed Lublin (spółka poinformowała o kolejnym etapie w procesie wytworzenia leku na koronawirusa) i Harper Hygienic (zawarcie umowy na zakup linii do produkcji włókniny „Non-woven”). Po sesji raport półroczny opublikował Boombit, który na dzień publikacji raportu osiągnął w 2020r. przychody przekraczające 100 mln zł – czyli więcej niż łączny przychód za lata 2018-2019. /Adam Dudoń/

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółek Tauron, CD Projekt i PGE mocno odreagowują  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk