• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółek KGHM zwyżkowały za sprawą rosnących cen miedzi

Lekko zaskakujący przebieg miała wczorajsza sesja na krajowym rynku. Dla FW20 początek notowań oraz kolejne godziny mijały w dość stabilnych nastrojach z niską zmiennością i jeszcze mniejszym odchyleniem względem kursu odniesienia.

Dopiero ostatnia godzina sesji przyniosła blisko 30 pkt. zwyżkę. Po stornie indeksu bazowego główną siłą sprawczą był nagły wzrost cen akcji CDPROJEKT jaki pojawił się w końcówce sesji, a powodowany komunikatem o pracach nad mobilną wersją gry nawiązującej do serii „Wiedźmin”. Technicznie notowania spółki wybiły się z blisko 3 miesięcznej konsolidacji. Drugim podmiotem dodającym kilka punktów do wczorajszej zwyżki WIG20 był KGHM podtrzymywany rosnącymi cenami miedzi. Swój udział z pewnością miały tez globalne nastroje, zwłaszcza nieustający optymizm wykazywany na giełdach amerykańskich, ze wskazaniem na nowe rekordowe wyceny niektórych spółek o największym udziale w S&P500.

Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu ponownie przybliża się do górnego ograniczenia ponad 2,5 miesięcznego trendu bocznego (1855 pkt.). Ewentualne przełamanie będzie technicznym sygnałem do dalszej zwyżki. Na diagramie 60-min wysoka świeca wzrostowa na zakończenie sesji, przy podwyższonym wolumenie, wskazuje na mocną przewagę popytu. Na MACD pojawił się sygnał kupna. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt zrewidowanego PKB w USA po II kw oraz odbywające się sympozjum w Jackson Hole z zaplanowanym wystąpieniem szefa FED.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółek KGHM zwyżkowały za sprawą rosnących cen miedzi - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk