• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółek KGHM i PKNORLEN wykazują duży spadek

Mocne pogorszenie nastrojów na głównych rynkach rozwiniętych wpłynęło na silną przecenę akcji oraz kontraktów terminowych również na krajowym parkiecie. Spadały wszystkie spółki indeksu bazowego WIG20, najmocniejszy negatywny wpływ na indeks miały akcje KGHM oraz PKNORLEN.

Znacząco przecenił się poniedziałkowy lider zwyżki, czyli akcje JSW. Kurs FW20 wyraźnie narusza podstawę 3 miesięcznego trendu bocznego (1735 pkt.) grożąc trwałym wyłamaniem. Wysoka czarna świeca przy wolumenie najwyższym od połowy czerwca potwierdza dominację podaży i zwiększa ryzyko kontynuacji ruchu. Jednocześnie został zanegowany wcześniejszy układ świec zbliżony do gwiazdy porannej. RSI będący w kanale spadkowym dotarł do dolnego ograniczenia. Na wykresie 60-min kurs zszedł poniżej piątkowego dołka umacniając spadkową tendencję. Modyfikując wsp. Fibonacciego o ostatnią korektę wzrostową (piątek, poniedziałek) wtorkowe minimum dotarło do poziomu docelowego określonego wsp. 1,618, kolejna bariera wsp. 2,618 to ok. 1683 pkt.

Zmiana notował kontaktów terminowych na główne indeksy zagraniczne od wczorajszego popołudnia implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20, chociaż w USA z dzisiejszym porankiem jest wykazywane niewielkie odreagowanie. Na globalnych rynkach to co napędzało wcześniejsza zwyżkę, czyli prognozowane dynamiczne odbicie w głównych gospodarkach w II półroczu wraz z wysokimi oczekiwania względem wyników przedsiębiorstw, teraz jest poddawane w wątpliwość. Zwłaszcza na poziomie przedsiębiorstw silne wyprzedzenie przez tempo wzrostu wycen rynkowych oczekiwanej dynamiki zysków, nawet w odniesieniu do przyszłorocznych wyników, skutkowało wypiętrzeniem prognozowanych wskaźników P/E na rekordowe poziomy, i obecnie coraz więcej inwestorów zdaje się to uwzględniać.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółek KGHM i PKNORLEN wykazują duży spadek - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk