• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółek JSW i KGHM mocno zwyżkują

Z początkiem tygodnia na krajowym rynku był obserwowany mocny przypływ pozytywnych nastrojów. W grupie spółek WIG20 najmocniejszy wkład do jego zwyżki miał sektor paliwowy oraz banki (po ok. 10 pkt.).

Ale też istotnie zwyżkowały krajowe kopalnie (JSW, KGHM) dodając kolejnych kilka punktów do wzrostu indeksu. Na wykresie dziennym FW20 notowania przełamują krótkoterminową, spadkową linię oporu. Jednak brakuje wzrostu wolumenu potwierdzającego wskazanie. Na MACD jest utrzymany sygnał kupna, wskaźnik RSI zbliża się do górnego ograniczenia kanału spadkowego. Na wykresie 60-min notowania wyłamały się górą z kanału spadkowego. Obecnie kurs zbliżył się do ubiegłotygodniowego szczytu 1743 pkt. W pobliżu potencjalny opór podkreśla zniesienie 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej. Wzrost ADX potwierdza nabieranie sił dla tendencji wzrostowej, ale też zwracamy uwagę, że wskaźnik osiągnął poziom ubiegłotygodniowego szczytu.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. Niepokój związany z piątkowymi doniesieniami o zakażeniu prezydenta USA zdają się ustępować i rynki akcji kontynuują wzrostowe odreagowanie wrześniowego spadku. Jednocześnie rentowności amerykańskich obligacji 10 letnich są na ponad 3 miesięcznym maksimum. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na raport z Niemiec o nowych zamówieniach w przemyśle stanowiący wstęp przed jutrzejszym odczytem o produkcji przemysłowej. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółek JSW i KGHM mocno zwyżkują  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk