• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółek energetycznych z dwucyfrowymi zwyżkami

Wczorajsza sesja przyniosła mocną zwyżkę na krajowym rynku. Wśród spółek indeksu bazowego niekwestionowanym liderem była energetyka.

Pogłoski o planach połączenia spółek energetycznych (PGE, TAURONPE, PGE) z wydzieleniem aktywów węglowych do nowo powstałego podmiotu wywołała ponadprzeciętny optymizm przejawiający się w dwucyfrowych zwyżkach. Znaczący wkład w zmianę indeksu miały też wzrosty cen akcji CDPROJEKT ponownie zmierzające w stronę bariery 400 zł. Dopełnieniem były niewielka zwyżka akcji największych banków. Kurs FW20 na wykresie dziennym jeszcze pozostaje w granicach kilkutygodniowego trendu bocznego z oporem przy wartości 1855 pkt. i podstawą 1735 pkt. Jednocześnie notowania powróciły do wnętrza wcześniejszego kanału wzrostowego. Wskaźnik MACD zbliżył się do linii sygnalnej.

Na wykresie 60-min kurs wybił się w górę ponad z lokalnego kanału spadkowego. Biorąc pod uwagę wczorajsze pozytywne zachowanie giełd amerykańskich i poranne zwyżki notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie można spodziewać się wzrostowego początku sesji dla FW20. Na świecie lepsze nastroje wspierają obiecujące testy nad szczepionkami przeciw COVID oraz zawarte porozumienie na szczycie UE o utworzeniu tzw. funduszu odbudowy. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty o sprzedaży detalicznej i produkcji budowlanej.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółek energetycznych z dwucyfrowymi zwyżkami  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk