• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółek Biomed Lublin, ML System oraz Datawalk kontynuują spadki

Początek września ewidentnie nie sprzyja spółkom, których kursy szybowały w wakacje przy zwiększonych obrotach. Na wczorajszej sesji dość znaczące spadki kontynuowały m.in.: Biomed Lublin, ML System, Datawalk (po podaniu wstępnych wyników fin. za I poł. 2020 r.: pomimo pojawienia się w spółce pierwszych „namacalnych” przychodów, nadal strata netto), czy Cormay (publikacja raportu półrocznego). Coraz gorzej wygląda sytuacja techniczna też całego rynku NewConnect – NCI Index.

W segmencie dużych spółek sesja została obroniona głównie dzięki JSW (+33%), dla którego jedynego impulsu doszukiwać się można w utrzymaniu na nowej liście surowców krytycznych UE głównego produktu spółki - węgla koksującego. Pomimo szans na kształtowanie się formacji podwójnego szczytu na cenach uprawnień do emisji Co2, żadnego impulsu wzrostowego nie widać natomiast na spółkach energetycznych, a osuwaniu się kursów sprzyjało w ostatnich tygodniach zwlekanie przez rząd z prezentacją pomysłów na rozwiązanie problemów górnictwa węgla kamiennego. „Ożywia” się natomiast rynek wezwań. Dość znacząco po ok. 15% powyżej ceny w wezwaniu zamknęły się wczoraj akcje Forte, z kolei dziś inwestorzy po raz pierwszy będą mogli zareagować na wezwanie na akcje GTC (choć dot. znacznie mniejszego udziału akcji – 4,5% całości, vs. 33,6% w przypadku Forte).

Po wczorajszym święcie, „do gry” dziś wracają Amerykanie, przez co w centrum uwagi inwestorów grających na WIG20, z pewnością w pierwszej fazie sesji będą kontrakty terminowe na Nasdaq100. Te odrabiają jak na razie spadki wczoraj i notowane są neutralnie względem piątkowego zamknięcia rynku kasowego w USA. Przerwę w handlu za Oceanem na wyraźny plus wykorzystały wczoraj główne parkiety europejskie, którym sprzyjają: zastopowanie zwyżek na eurodolarze i wzrost przestrzeni na dalsze skupu aktywów finansowych przez EBC, przy niskiej inflacji, jaka obecnie ma miejsce w strefie euro. /Zbigniew Obara/

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółek Biomed Lublin, ML System oraz Datawalk kontynuują spadki - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk