• Odbierz prezent
Notowania giełdowe spółek Apple i Google osiągnęły nowe historyczne maksima

Hossa za Oceanem trwa, indeksy S&P 500 i Nasdaq kończą dzień z nowymi historycznymi rekordami. Wszystkie spółki z akronimu FAAMG napędzały wzrosty indeksów i zyskały pomiędzy 0,3% a 1,6%, przy czym Apple i Google znalazło się na nowym historycznym maksimum.

Malejąca liczba zachorowań i zgonów z powodu koronawirusa według ostatnich odczytów z USA przyczyniła się do polepszenia nastrojów wśród inwestorów i wzrostów m.in. przedstawicieli linii lotniczych takich jak United Airlines czy American Airlines. Dodatkowo „obóz byków” wspierają pojawiające się informacje na temat możliwego zastosowania szczepionki opracowywanej m.in. przez spółkę AstraZeneca, jeszcze przed listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA.

Kluczowe indeksy na warszawskim parkiecie również zyskały, przy czym najmocniej wzrósł indeks największych spółek. Spośród blue chipów pozytywnie wyróżniły się JSW, Tauron i KGHM, ostatnia z wymienionych spółek podała m.in. informację o wzroście sprzedaży miedzi o 14% rdr. Dzisiaj inwestorzy mogą dyskontować nowe raporty kwartalne, które pojawiły się już po zamknięciu wczorajszej sesji. Zysk netto Banku Handlowego okazał się niższy o 33% rdr, ale wyższy o 12% od konsensusu. Wirtualna Polska również zaskoczyła pozytywnie konsensus dotyczący zysku netto i przebiła szacunki o 6%, przy czym należy podkreślić spadek tej wartości o przeszło 10% rdr. Eurocash przebił prognozę analityków o przeszło 100% (41,1 mln zł zysku netto wobec konsensusu 19,5 mln zł), mimo iż r/r zysk skurczył się o 13%. Dom Development również zaskoczył in plus, biorąc pod uwagę kryterium zysku netto (79,1 mln zł wobec konsensusu 70,8 mln zł i wobec 31,1 mln zł przed rokiem). Wyniki opublikował także Budimex, które są jednak zgodnie z szacunkami opublikowanymi w lipcu – grupa odnotowała w I półroczu 110,6 mln zł zysku netto wobec 72,1 mln zł przed rokiem.

/Adam Dudoń/

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe spółek Apple i Google osiągnęły nowe historyczne maksima - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk