• Odbierz prezent
Notowania giełdowe S&P 500 oraz Nasdaq ponownie na nowych maksimach

Wall Street ponownie na nowych maksimach notowań, S&P 500 poprawił rekord o niecałe 0,4%, a Nasdaq o niemal 0,8%. Nawet spadek wskaźnika zaufania konsumentów wg Conference Board (najnowszy odczyt 84,8 pkt., wobec 91,7 pkt. w lipcu oraz 93 pkt. średniej oczekiwań) nie popsuł nastroju inwestorów za Oceanem.

Przyrzeczenie przez Fed zerowych stóp do końca 2020 r. stymuluje rynek nieruchomości – sprzedaż nowych domów zaskoczyła i wyniosła 901 tys. wobec oczekiwanych 785 tys. Z całą pewnością inwestorzy dobrze przyjęli informacje płynącą z oświadczenia Biura Przedstawiciela Handlowego USA , iż Stany i Chiny widzą postępy w sprawie I fazy umowy handlowej – informacja jest szczególnie istotna, gdyż w ostatnich tygodniach konflikt mocarstw się zaostrzał (co spowodowało m.in. uderzenie prezydenta USA Donalda Trumpa w WeChat i Tiktok).

W kraju wczorajsza sesja zakończyła się spadkami głównych indeksów – WIG20 stracił 1,1% mimo iż rozpoczynał sesję od niemal 1%-owego wzrostu, podaż rozkręciła się chwilę przed startem amerykańskiej sesji. Spośród blue chipów największe spadki odnotowała JSW, która tracąc 6,6% oddała cały poniedziałkowy wzrost, a najgorszy przedstawiciel drugiej linii spółek (Mabion) przecenił się o przeszło 10%, ale pomimo tego zachował około 30% poniedziałkowego wzrostu. Po sesji informację o dokonaniu odpisów z tytułu nabycia Alior Banku i Pekao podał PZU – obniży to wynik netto o około 827 mln zł, a spółka opublikuje raport półroczny 10 września. Dzisiaj wyniki za I półrocze 2020 roku podała grupa VRG: pandemia uderzyła w wyniki spółki, co rzutuje na spadek przychodów niemal o 25% oraz ostatecznie stratę netto wynoszącą 34 mln zł, wobec zysku 21 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spółka w reakcji planuje ograniczenie powierzchni handlowej netto o około 3% rdr oraz chce wspierać sprzedaż online. Po wtorkowej sesji również Enea opublikowała wstępne wyniki finansowe za I półrocze 2020 roku: EBITDA grupy szacowana jest na 1,822 mld zł (1,665 mld zł w analogicznym okresie w ubiegłym roku), a strata netto na 99 mln złotych (wobec 579 mln zysku netto rok wcześniej).

/Adam Dudoń/

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe S&P 500 oraz Nasdaq ponownie na nowych maksimach - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk