• Odbierz prezent
Notowania giełdowe (Polska i świat): Próba złapania oddechu
fot. Materiał własny

Wczoraj na rynkach zaznaczyły się sygnały, że inwestorzy próbują wykorzystać obserwowany ostatni wzrost awersji do ryzyka, do doważenia w portfelach przecenionych akcji i obligacji. Solidnie umocniły się Treasuries i Bundy, wzrostowe odbicie zaliczyły niektóre giełdy akcji, w tym przede wszystkim amerykański SP500.

To była m.in. reakcja na próby stabilizacji sytuacji przez Bank Anglii. W ostatnim czasie rynek nerwowo reagował na zapowiedziany przez rząd Wielkiej Brytanii silny stymulus fiskalny. To doprowadziło do przeceny funta brytyjskiego oraz rządowych obligacji i jednocześnie nasiliło obawy o dalsze kształtowanie się sytuacji gospodarczo-rynkowej świata zachodu w otoczeniu tendencji stagflacyjnych.

Notowania giełdowe (Polska i świat): Próba złapania oddechu  - 1

Wczoraj BoE postanowił przeprowadzić interwencję w postaci skupu długoterminowych obligacji rządowych, co wstępnie ustabilizowało notowania funta i długu. Jednocześnie BoE nie rezygnuje z planów kontynuacji zacieśniania polityki monetarnej, a w listopadzie ma wrócić do redukcji sumy bilansowej.

Notowania giełdowe (Polska i świat): Próba złapania oddechu  - 2


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk