• Odbierz prezent
Notowania giełdowe PKOBP z ponad 5% wzrostem

Z początkiem pojawiła się duża dawka optymizmu na globalnych rynkach, więc także akcje spółek notowanych na krajowym parkiecie poddawały się mocnej zwyżce. Dla indeksu WIG20 największy pozytywny wkład miał sektor bankowy ze zwyżką PKOBP o ponad 5% oraz ponad 4,5% wzrost akcji CDPROJEKT.

Na uwagę zasługuje również sektor energetyczny z dwucyfrową zwyżką cen akcji PGE. Na wykresie dziennym FW20 pojawił się wysoka biała świeca oddzielona oknem cenowym od wcześniejszych współtworząc tzw. wyspę odwrotu. Punkt odwrotu wspiera bliskość zniesienia 38,2% z wcześniejszej fali wzrostowej. Wskaźnik RSI odbił od dolnego ograniczenia kanału spadkowego, w tej chwili zmierza do górnej linii. Obroty są zbliżone do poprzednich sesji podkreślając, że to cofnięcie podaży umożliwiło przewagę strony popytowej.

Na diagramie 60-min kurs FW20 wybił się górą z dwutygodniowego kanału spadkowego. Stabilna zwyżka budowana z każdą godziną notowań ma szasnę być kontynuowana z dzisiejszym dniem. Mocne odwrócenie wskazania (ze sprzedaży na kupno) ma miejsce na DMI. Jednak zwracamy także uwagę na wejście przez wskaźnik RSI do strefy wykupienia rynku, co w ostatnich 2 miesiącach często uprzedzało o lokalnym przesileniu. Na giełdach zagranicznych poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują dalszą zwyżkę implikując wzrostowy początek sesji dla FW20. W opinii komentatorów zagranicznych rynków akcji oczekiwane jest osiągnięcie porozumienia w sprawie kolejnego pakietu stymulującego gospodarkę USA w obronie przed negatywnym wpływem obecnej pandemii. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika nastrojów amerykańskich konsumentów. /Marcin Brendota/.

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe PKOBP z ponad 5% wzrostem - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk