• Odbierz prezent
Notowania giełdowe. Kolejna fatalna sesja na rynku akcji
Z artykułu dowiesz się:

- jak fatalnie wyglądała dzisiejsza sesja na GPW,

- czy europejskie indeksy podążały śladem WIG.

Podczas dzisiejszej sesji na rynku akcji ponownie mogliśmy obserwować fatalne nastroje. Główne indeksy giełdowe w Europie zanurkowały już na początku dnia, co oczywiście ma związek ze zwiększającymi się obawami odnośnie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa i jej negatywnych skutków dla gospodarki.

W Polsce odnotowano dziś kolejny rekord w liczbie nowych zarażonych, przez co bardzo prawdopodobne jest wprowadzenie kolejnych ograniczeń. O lockdownie myślą także Niemcy i Francja, co również dołuje tamtejsze indeksy. Niemiecki indeks giełdowy DAX przecenił się dziś 4,19%, z kolei francuski stracił 3,37%. Natomiast polski indeks dwudziestu największych spółek - WIG20 stracił dziś ponad 4,5%. Tym samym zanotował on najgorszą sesję od kwietnia tego roku. Sytuacja w naszym kraju jest szczególnie poważna, dziś przybyło ponad 18 tysięcy nowych chorych, ponadto w Polsce trwają liczne protesty, co zwiększa prawdopodobieństwo wprowadzenia lockdownu. Wśród największych spółek fatalnie radził sobie dziś CD Projekt, który przecenił się ponad 9%. Notowania znalazły się pod presją sprzedających po wczorajszej informacji o kolejnym przesunięciu premiery nowej gry - Cyberpunka. Ponad 12% obserwowaliśmy także na Jastrzębskiej Spółce Węglowej.  Negatywne nastroje przenoszą się także na rynek amerykański, gdzie również obserwujemy wyraźną przecenę. Najwidoczniej inwestorzy zza oceanu również zaczynają się obawiać podobnego zamknięcia gospodarki, z jakim mieliśmy do czynienia na początku wybuchu pandemii. Dodatkowo niepewność o dalszą sytuację wzmaga fakt zbliżających się wyborów w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie w sondażach w dalszym ciągu prowadzi Joe Biden, jednak w poprzednich wyborach prezydenckich również nie wskazywały one na większe szanse Donalda Trumpa, który ostatecznie je wygrał i aktualnie obejmuje urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nie należy także zapominać o trwającym sezonie publikacji raportów kwartalnych, jutro poznamy wyniki gigantów technologicznych, takich jak Alfabet, Facebook czy Apple.  


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk