• Odbierz prezent
Notowania giełdowe  indeksu Nasdaq: Korekta czy zmiana trendu?

Spadki z tego tygodnia na indeksie US100 można zakwalifikować jako korektę. Bezpośrednie ich porównanie z poprzednimi podobnymi fazami ruchu z interwału H4 wskazuje na pewne podobieństwo. Mierzenia kierunkowe rozłożyły się na dwóch poziomach: 11843 i 11688 punktów.

Wiadomości rynkowe z mBank

Wczorajszy dołek znajduje się pośrodku tej strefy, a co ważne nie pokonał dolnego wsparcia. Sprawia to wrażenie, że posiadacze długich pozycji wiedzą co robią i kontrolują rozwój sytuacji na rynku Nasdaq.

Opuszczenie przez Stochastic’a strefy wyprzedania, należy uznać za pozytywny sygnał.

Dużą słabością byłoby, gdyby ten instrument ponownie spadł poniżej szczytów zaznaczonych żółtym prostokątem. Tworzy on strefę kluczową także dla byków.

Klasyczna zamiana ról oporu we wsparcie jest często widywanym scenariuszem na wykresie. Na razie taka sytuacja nie miała miejsca, ale warto o niej wspomnieć w momencie przełamania niebieskiej linii FE100 na poziomie 11688 punktów.

Lokalnym oporem jest cena 11900. Świadczy o tym zachowanie indeksu z ostatnich godzin. Pokonanie tej podażowej bariery uwiarygodni dalsze wzrosty.

Alternatywa to powrót do jednej z niebieskich linii lub nawet żółtego wsparcia 11555 punktów.

Korekta czy zmiana trendu? - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk