• Odbierz prezent
Notowania giełdowe indeksu Nasdag na historycznie wysokim poziomie

Piątkowa sesja za sprawą lepszych od oczekiwań informacji nt. stanu rynku pracy przyniosła mocne wzrosty indeksów giełdowych po obu stronach oceanu, przy czym indeks Nasdaq ustanowił historycznie wysoki poziom. Obwieszczane przez państwa stopniowe otwieranie granic i przestrzeni powietrznej przełożyło się na dwucyfrowe wzrosty wartości kursów spółek lotniczych m.in. United, Delta oraz American Airlines.

Przekonanie inwestorów, że wszystko rozwija się w pomyślnym kierunku wzmocniły opublikowane przez Broadcom i RH wyniki kwartalne, które były trochę lepsze od oczekiwań. Dodatkowo opublikowane przez amerykański urząd pracy dane o wzroście o 3,1 mln osób zatrudnienia w sektorze prywatnym (poprzedni odczyt wyniósł -19,6 mln osób) zwiększa prawdopodobieństwo ożywienia gospodarki w kształcie litery V. Wzrosty panowały również na notowaniach ropy po tym, jak kraje OPEC+ osiągnęły wstępne porozumienie ws. przedłużenia cięć wydobycia tego surowca do końca lipca.

Silne wzrosty nie ominęły również polskiego parkietu, gdzie największymi wzrostami może pochwalić się indeks WIG20, który kończył notowania na 3,1% plusie. Sektorami, które najbardziej zyskiwały były: WIG-odzież +4,9%, WIG-paliwa +4,6% oraz WIG-banki +4,5%. W przypadku sektora odzieżowego warto zwrócić uwagę na rollercoaster, jaki panował na kursie akcji CCC. Kurs do wczesnego popołudnia zyskiwał przeszło 9% po czym realizacja zysków przełożyła się na spadek notowań i po zaznaczeniu sesyjnych minimów, gdzie kurs znajdował się ok. 6% poniżej otwarcia, następnie odrabiał straty zyskując ostatecznie ok. 1,86%. W przypadku rynku szerokiego blisko historycznych maksimów zakończyły się notowania spółki Datawalk, które zyskały w piątek 12%. Nawiązanie współpracy z Departamentem Sprawiedliwości USA pozwala oczekiwać pozytywnych przepływów pieniężnych, co może przełożyć się na poprawę kondycji finansowej spółki. Podobną dynamiką wzrostów zakończyły piątkową sesję akcje Mabionu, którego kurs powrócił w regiony ostatnio widziane w połowie marca bieżącego roku.

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe indeksu Nasdag na historycznie wysokim poziomie - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk