• Odbierz prezent
Notowania giełdowe indeksu DAX – równość korekt

W ostatnich dniach wartość niemieckiego indeksu DAX spadła do strefy 12200 pkt. Ta przestrzeń zwykle należała do popytu, o czym informują wzrostowe strzałki z przeszłości.

Warto zwrócić uwagę,

że środowe Low świecy dziennej – 12127pkt – jest efektem równości ruchów spadkowych zaznaczonych na żółto. Równość korekt zwykle jest zapowiedzią kontynuacji trendu, czyli w tym przypadku wzrostów w kierunku 12500pkt.

W poprzedniej analizie z 19/09 https://www.mforex.pl/mnews/#/market/single-news/40153?tags=Analiza%20techniczna&query=de30 pojawił się wątek dotyczący tworzenia się formacji RGR w większej skali. Układ ten wymaga aby pokonana został linii szyi, która jest podstawą tego układu.

Bieżący układ wykresu dziennego

z równością korekt, stawia pod dużym znakiem zapytania koncepcje formacji kończącej bieżące wzrosty. Tak długo jak bieżące wsparcie 12200 pełni ważną role dla posiadaczy długich pozycji to kontynuacja trendu wzrostowego ma pierwszorzędne znaczenie.

Przełamanie tego wsparcia pozwoliłoby na skierowanie oczu ku wartości 11800.

Dax – równość korekt  - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk