• Odbierz prezent
Notowania giełdowe FW20 wykazują niski zakres wahań i obniżoną zmienność

Na krajowym rynku utrzymują się iście wakacyjne nastroje. Po piątkowej sesji dla FW20 nadal utrzymuje się obniżona zmienność, w trakcie notowań zakres wahań wyniósł raptem 12 pkt.

Jednocześnie wolumen obrotu na diagramie kontynuacyjnym był najniższy od końca stycznia. Na wykresie dziennym kurs pozostaje w kilkutygodniowym trendzie bocznym o podstawie w obszarze 1735 pkt. Jednocześnie jest utrzymane dolne wybicie z wcześniejszego, ponad trzymiesięcznego kanału wzrostowego. Kurs oscyluje wokół płaskiego przebiegu średniej 15-sesyjnej. Obecną fazę rynku dobrze podsumowują opadające wartości miernika siły trendu wertykalnego – ADX. Wśród spółek indeksu bazowego po piątkowej sesji wyróżniały się notowania dostawców usług telekomunikacyjnych, ogółem jako sektor nie mają jednak istotnego udziału w WIG20.

Na wykresie 60-min FW20 na podstawie ostatnich ekstremów cenowych można wyodrębnić lekko spadkowy kanał, ale też w ostatnich dniach jest widoczny zanik zmienności. Na giełdach zachodnich poranne notowania kontraktów terminowych nie wykazują bardziej znaczących odchyleń względem piątkowego popołudnia implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowy odczyt o produkcji przemysłowej. Z wydarzeń niecyklicznych uwagę przykuwają trwające negocjacje na szczycie UE w sprawie tzw. funduszu odbudowy, poranne doniesienia mówią o znaczącym postępie w kwestii osiągnięcia porozumienia.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe FW20 wykazują niski zakres wahań i obniżoną zmienność - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk