• Odbierz prezent
Notowania giełdowe FW20 pozostają w wakacyjnym nastroju

Środowa sesja przyniosła wzrostowe odbicie na krajowym rynku. Począwszy od otwarcia notowań sentyment wspierały mające miejsce dzień wcześniej zwyżki na giełdach amerykańskich.

Nastroje na giełdach zachodnich podczas wczorajszych notowań były już bardziej stabilna przenosząc adekwatne zachowanie na rodzimych inwestorów, niemal całość zwyżki FW20 została wykonana z początkiem notowań. W kolejnych godzinach sesji kurs FW20 podlegał niewielkim fluktuacjom, aktywność wyrażona obrotami pozostaje „wakacyjna”. Na wykresie dziennym, mimo wczorajszego wzrostu, nie udało się powrócić do granic wcześniejszego kanału wzrostowego. Natomiast zachowanie kurs od kilku tygodni bardziej podkreśla obecność i dominację trendu bocznego. Wśród spółek indeksu bazowego wsparciem wczorajszego wzrostu było odbicie na akcjach CDPROJEKT oraz zwyżka banków, ze wskazaniem na PEKAO i PKOBP. Dla CDPROJEKT nie ustąpiło jednak zagrożenie formacją podwójnego szczytu, natomiast dla wymienionych banków jest szansa na rozległe formacje odwróconej głowy i ramion.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie ECB oraz dane z USA o sprzedaży detalicznej oraz nowych zasiłkach dla bezrobotnych. Z publikowanych wczoraj wyników finansowych uwagę zwraca Goldman Sachs z zyskiem za II kw. wyższym od prognoz oraz licząc r/r.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe FW20 pozostają w wakacyjnym nastroju - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk