• Odbierz prezent
Notowania giełdowe FW20 pozostają stabilne, zakres wahań ograniczony

Na krajowym rynku utrzymuje się obniżona zmienność. Po czwartkowej sesji odchylenie notowań FW20 w stosunku do kursu odniesienia pozostaje symboliczne, w trakcie notowań zakres wahań także był bardzo ograniczony.

Jednocześnie obniża się wolumen obrotu wskazując na mocną absencję wakacyjną po stornie inwestorów indywidualnych. Na wykresie dziennym kurs FW20 jest poniżej podstawy ponad trzymiesięcznego kanału wzrostowego, a zachowanie instrumentu od początku czerwca jest bardziej zdominowane trendem bocznym. Taką tezę potwierdza tez wciąż opadający przebieg wskaźnika ADX, również RSI oscyluje przy połowie swojego zakresu. Na diagramie 60-min ostatnie ekstrema cenowa nadają lekko spadkowy charakter tendencji ostatnich tygodni, ale tez stopień nachylenia tego trendu jest niewielki. W zakresie spółek indeksu bazowego mocną sesję zaliczyły wczoraj akcje ORANGEPL po nieoficjalnych doniesieniach agencji Bloomberg o rozważaniach sprzedaży części udziałów w swojej sieci światłowodowej.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje neutralny początek sesji dla FW20. Ciekawostką ostatnich dni w USA pozostaje fakt relatywnego osłabienia spółek typu growth wobec spółek value, która patrząc po obecnych wysokich wycenach P/E dla tej pierwszej grupy, nawet tych prognozowanych, nie powinna być zaskoczeniem. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty o zatrudnieniu i wynagrodzeniach w sektorze przedsiębiorstw. Ponadto pojawią dane z USA o budowach nowych nieruchomości mieszkalnych. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe FW20 pozostają stabilne, zakres wahań ograniczony - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk