• Odbierz prezent
Notowania giełdowe. Faza pierwsza - komplikacje

Poniedziałek upływa inwestorom w dość spokojnym tempie. W piątek amerykańskie indeksy zakończyły tydzień na rekordowych poziomach. Dobre dane makro oraz „konstruktywne dyskusje ”, które odbyli ze sobą negocjatorzy amerykańscy i chińscy sprawiły, że inwestorzy pozytywnie nastawiali się do poniedziałkowego handlu.

Komplikacje dotyczące postępu w rozmowach w sprawie zawarcia wstępnego porozumienia,

tzw. „phase one” nadeszły wraz z publikacjami Reutersa i Bloomberga za CNBC, mówiącymi o pogorszeniu sentymentu po stronie chińskiej z uwagi na niechęć prezydenta Trumpa do wycofania wprowadzonych już ceł. Strona chińska powoli zaczyna tracić wiarę w możliwość porozumienia ze Stanami przed wyborami prezydenckimi. Chiny będą przyglądać się sytuacji związanymi z coraz klarowniejszymi zarzutami dotyczącymi impeachmentu Trumpa, tam upatrując szansy na złagodzenia jego retoryki wobec Chin. Czy to da jakieś rezultaty? Czas pokaże.

W Warszawie dość senna sesja.

WIG przed zamknięciem rośniej nieznacznie, bo o 0,06%, WIG20 spada natomiast o 0,28%. Najbardziej obniża swoją wycenę PGE (-2,92%). Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, poinformował, że w ciągu kilku miesięcy powinna powstać spółka jądrowa, w której 51% będą miały podmioty związane ze Skarbem Państwa, a 49% partner zagraniczny. Ze strony Skarbu Państwa, spółką, która mogłaby być udziałowcem nowo powstałego podmiotu, może być właśnie PGE. Najmocniej z grona największych spółek rosną akcje: Dino (1,65%), Play (+1,41%) oraz LPP (1%).

Nadchodzący tydzień jest uboższy w wydarzenia ekonomiczne,

będzie raczej okazją do kontemplacji protokołów z posiedzeń Fed, ECB i RPP. Dopiero w piątek może zrobić się ciekawiej, kiedy PMI opublikuje wstępne odczyty stanu koniunktury w krajach europejskich, a GUS poda dynamikę produkcji przemysłowej.

 


MM Prime TFI

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk