• Odbierz prezent
Notowania giełdowe. Euforia na rynku akcji pomimo fatalnych danych z USA

Dzisiejsza sesja na rynku akcji przebiega w bardzo dobrych nastrojach. Już o poranku było widać pozytywny sentyment, który z każdą kolejną godziną był coraz silniejszy. Inwestorom nie przeszkodziły nawet fatalne dane o PKB ze Stanów Zjednoczonych. Druga część dnia jest zdominowana przez informację o “bardzo dobrych” wynikach kolejnej fazy badań leku na koronawirusa od firmy Gilead Science. Co ciekawe ostatnio informowała ona o niskiej skuteczności swojego leku Remdesivir, co doprowadziło do cofnięcia na rynku akcji. Dziś jest zupełnie odwrotnie, wiadomośc ta wspiera euforię na głównych indeksach giełdowych na całym świecie. 

Środowa sesja w Europie zakończyła się na solidnym plusie. Niemiecki indeks giełdowy DAX zamknął się 2,89% wyżej, francuski CAC40 zyskał 2,22%, a londyński FTSE 100 dodał 2,63%. Co ciekawe zdecydowanie lepiej radził sobie nasz polski WIG20, gdzie dziś wzrosty były także wspierane przez informacje o kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Już po weekendzie majowym mają zostać otwarte galerie handlowe. Po tych doniesieniach szczególnie mocno rosły dziś akcje CCC i LPP.

Jednak to nie koniec emocji na dziś. Wieczorem o godzinie 20:00 poznamy decyzję Fed w sprawie sóp procnetowych w Stanach Zjednoczonych. Z kolei 30 min po komunikacie odbędzie się konferencja prasowa, której przewodził będzie prezes Rezerwy Federalnej - Jerome Powell. Oprócz tego warto też wspomnieć o trwającym sezonie wyników kwartalnych na Wall Street. Dziś poznamy raporty między innymi takich spółek jak: Coca Cola, Facebook, Tesla czy MasterCard. W momencie przygotowywania tego komentarza najmocniej w USA rośnie Russell 2000, który notuje wzrosty na 4,6%. Nasdaq dodaje 3,5%, z kolei S&P500 i Dow jones zyskują odpowiednio 2,97% i 2,53%. 

 


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk