• Odbierz prezent
Notowania giełdowe. Dobre nastroje po weekendzie, indeks NASDAQ powyżej 11000 pkt

Na początku nowego tygodnia handlowego na rynku akcji utrzymuje się pozytywny sentyment. Główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły sesję na wyższych poziomach, a mimo, że na początku sesji obserwowaliśmy dynamiczne cofnięcie, tak dzień zakończył się na solidnym plusie. Niemiecki DAX zamknął się 1,25% wyżej, francuski CAC40 dodał aż 1,73%, z kolei londyński FTSE 100 zamknął się niemal 1,3% wyżej.

Na zielono zakończyła się także sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie indeks dwudziestu największych spółek zyskał 0,24%, widać, więc, że wzrosty były ograniczone porównując je z naszymi zagranicznymi sąsiadami. W poniedziałek najbardziej w całym indeksie ciążył CD Projekt, który dziś stracił ponad 2,7%. Spore spadki notowały dziś także LPP, czy Tauron. Z kolei gwiazdą dzisiejszego dnia był niewątpliwie KGHM, gdzie obserwowaliśmy wzrosty na ponad 7%. Spółka wymazała całkowicie spadki wywołane paniką związaną z koronawirusem i aktualnie znajduje się na najwyższych poziomach w tym roku. Do ostatnich wzrostów przyczyniła się z pewnością zwyżka ceny miedzi, która również znajduje się na rocznych maksimach.

Kolor zielony dominuje też za oceanem, gdzie amerykańskie indeksy otworzyły się dziś na plusie. W pierwszych godzinach handlu kierunek wzrostowy jest kontynuowany. Można powiedzieć, że utrzymuje się tendencja z jaką mieliśmy do czynienia w ubiegłym tygodniu, najlepiej radzi sobie technologiczny indeks, który z znajduje się dziś powyżej poziomu 11 tysięcy punktów. W momencie przygotowywania tego komentarza Nasdaq znajduje się na 1,7% plusie, Dow Jones dodaje ponad 1,5%, z kolei S&P500 rośnie 1,27%. Widać więc, że wciąż poważna sytuacja pandemiczna nie ma żadnego wpływu na nastroje na Wall Street, indeksy kontynuują wzrosty, wybijając kolejne opory. Warto jednak dodać, że w najbliższym czasie inwestorzy będą skupiać na wynikach poszczególnych spółek za drugi kwartał, pierwsze raporty będą publikować banki. 

 

 


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk