• Odbierz prezent
Notowania giełdowe dla FW20: koniec miesiąca przebiegł spokojnie na krajowym rynku

Koniec miesiąca przebiegał dość spokojnie na krajowym rynku dla FW20. Niewielkie odchylenie od kursu odniesienia oraz niska zmienność w trakcie notowań uzupełniona obniżającym się wolumenem, dopełniają obraz początku wakacji i spadającej aktywności inwestycyjnej.

Dotyczy to rynku terminowego, na kasowym poziom obrotów był na poziomie średniej ostatnich dni. Na wykresie dziennym notowania od początku czerwca pozostają w lokalnym trendzie bocznym. Obecnie kurs jest bliżej lokalnego dołka z połowy miesiąca przy wartości 1735 pkt, przełamanie tego poziomu byłoby wskazaniem do dalszego obsunięcia. Notowania utrzymują się poniżej przebiegu średniej 15-sesyjnej, na MACD jest wciąż obecny sygnał sprzedaży. Z perspektywy wykresu 60-min również budowana jest lokalna konsolidacja. Bez wpływu na kurs pozostały widoczne po poniedziałkowej sesji pozytywne dywergencje.

Na głównych rynkach zagranicznych, zwłaszcza amerykańskich, wczorajsza sesja przyniosła zwyżkę szerokich indeksów. Zmiana notowań kontraktów terminowych na S&P500 i DAX od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy na odczyty wskaźników PMI dla Polski oraz głównych gospodarek, w tym drugim przypadku pojawiły się już przed ponad tygodniem wstępne wartości. Oprócz tego interesujący powinien być raport agencji ADP o zmianie zatrudnienia w USA, chociaż ostatnio istotnie rozmijał się z oficjalnymi danymi. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania giełdowe dla FW20: koniec miesiąca przebiegł spokojnie na krajowym rynku - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk