• Odbierz prezent
Notowania giełdowe DataWalk z ponad 13% przeceną

Początek tygodnia przyniósł solidne wzrosty na Wall Street, których fundamentem była m.in. nadzieja inwestorów na zawarcie porozumienia w sprawie pakietu pomocowego dla amerykańskiej gospodarki. Ponowne dyskontowanie pakietu wynikło z ogłoszenia Nancy Pelosi, że Demokraci przedstawili projekt ustawy o wartości 2,2 bln dolarów.

Pierwszy plan zakładał wartość pomocy na 3,4 bln dolarów, a więc nowy projekt zmierza w kierunku kompromisu z Donaldem Trumpem, który nie zgodziłby się na zbyt dużą pomoc.

Popyt górował nad podażą również na krajowym rynku, przy czym indeks blue chipów zyskał niemal 4%. Co więcej żadna z 20 spółek wchodzących w skład WIG20 nie zakończyła dnia na minusie. Liderem wzrostów, drugi dzień z rzędu, był sektor energetyczny, który kontynuował rajd zapoczątkowany w piątek i wzmocnił się o przeszło 7%. Od 10 letniego minimum odbił się indeks WIG-Banki, którego przedstawiciele w dużej mierze ucierpieli na pandemii poprzez obniżenie stóp procentowych czy zawiązanie rezerw na wypadek niewypłacalności kredytobiorców. Ponad 5% zyskał indeks WIG-Leki, z czego połowa to zasługa rosnącego o 18% Mabionu. Najgorszą spółką w ramach kluczowych indeksów był DataWalk, który przecenił się o 13% w ostatniej godzinie handlu. Wyprzedaż walorów spółki spowodowało podanie informacji o emisji do 421 tys. akcji po cenie 154,8 zł (z wyłączeniem prawa poboru). Za sprawą niemieckiej prezydencji powrócił wątek powiązania budżetu unijnego z praworządnością, co mogłoby obciążyć Polskę oraz Węgry. /Adam Dudoń/

WIG w układzie dziennym

Notowania giełdowe DataWalk z ponad 13% przeceną  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk