Advertisement
  • Odbierz prezent
Notowania giełdowe Biomed Lublin wzrosły o 11%

Na piątkowej sesji inwestorzy nie podejmowali próby wybicia nowych maksimów na indeksach amerykańskich. Sytuacja techniczna indeksu Nasdaq wygląda nieco odmiennie niż S&P500, jednak dla obu tych głównych amerykańskich indeksów charakterystyczny w ostatnim czasie jest spadek zmienności.

W Polsce piątkowa sesja także przebiegała w miarę spokojnie. Obroty na WIG20 wyniosły raptem 321 mln zł, czyli najmniej w tym roku. Wrażeń nie brakowało natomiast ponownie inwestorom na akcjach Biomed Lublin (wzrosty o 11%, obroty 113 mln zł przy kapitalizacji 1,4 mld zł), bez żadnej nowej informacji ze spółki. w mniejszych spółkach trwa sezon publikacji wyników finansowych za II kw. Ze spółek z WIG30 zarówno dziś jak i jutro bez publikacji wyników. Raporty okresowe za I pół. dopiero w środę przedstawią ALIOR, KGHM i Tauron.

W piątek GUS opublikował dane o dynamice PKB za II kw., z których wynika że wartość dodana w gospodarce była niższa r/r o 8,2% - historycznie najwyższy spadek, ale plasuje nas to w trójce najsilniejszych gospodarek w UE (za Finlandią i Litwą) i znacznie wyżej niż największe gospodarki Wspólnoty. Oczywiście ma to znaczenie symboliczne, gdyż rynki „patrzą” już wprzód na kolejne kwartały. Z danych makro w Polsce poznamy dziś dane o inflacji bazowej w lipcu. W sytuacji gdyby odczyt był wyższy aniżeli prognoza (4,2% vs. 4,1% w czerwcu vs. 3,5% górny granica przedziału NBP), może to stanowić przyczynek do dyskusji o zasadności utrzymywania tak niskiej stopy referencyjnej (0,1 proc.), jak to ma miejsce obecnie. /Zbigniew Obara/

WIG w układzie dziennym

 Notowania giełdowe Biomed Lublin wzrosły o 11%  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk