• Odbierz prezent
Notowania giełdowe. Akcje CD Projekt oraz CCC największymi wygranymi sesji na GPW

Czwartek przyniósł odreagowanie na warszawskiej giełdzie po słabszej pierwszej części tygodnia. Indeks WIG20 wpisywał się w tym samych w zachowanie indeksów bazowych. Ostatecznie indeks grupujący największe spółki zyskał 0,41% przy obrotach blisko 1,0 mld PLN, i tym samym oddalił się od wsparcia w okolicach 2000 pkt. Wśród blue chips wyróżniały się notowania CCC oraz CD Projekt, które zwyżkowały o ponad 6,0% odrabiając część strat z ostatnich dni. W przypadku producenta gier wzrosty intraday przekraczały nawet 10% a obroty podczas całej sesji wyniosły blisko 340 mln PLN. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na bezpośrednią zapowiedź wydania patcha dla Cyberpunk 2077 w najbliższych dniach oraz większej aktualizacji w perspektywie kilku tygodni.

Ostatnia korekta miała nieznaczne przełożenie na oczekiwania inwestorów indywidualnych na GPW – w ostatnim badaniu indeksu INI, które przygotowuje Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, odsetek inwestorów którzy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy spodziewają się trendu wzrostowego, obniżył się o 0,2 pkt. proc. do poziomu 56,9%. Z kolei trendu spadkowego spodziewa się 21,1% badanych, czyli o 4,1 pkt. proc. mniej względem poprzedniej ankiety. Badanie obejmowało wczorajszy dzień stąd na wskazania mógł oddziaływać wynik wczorajszej sesji wśród średnich i mniejszych spółek, gdzie indeks tych pierwszych wzrósł o blisko 2,0%. Motorem napędowym spółek z mWIG40 były notowania Budimex, które ostatecznie zwyżkowały o blisko 14% w odpowiedzi na podanie wstępnych szacunków wyników za 4Q20, które mocno przekroczyły rynkowy konsensu. Powyższe miało przełożenie na cały sektor budowalny – wysokie wzrosty odnotowały również m.in. Mirbud, Unibep, Pozbud czy Mostostal Warszawa.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W dniu dzisiejszym w kalendarium ekonomicznym dominować będą odczyty grudniowej inflacji konsumenckiej w europejskich gospodarkach. Zostaną opublikowane również szczegółowe dane odnośnie kompozycji tego wskaźnika dla krajowej gospodarki, który w minionym tygodniu zaskoczył pozytywnie tzn. inflacja w ostatnim miesiącu 2020 roku okazała się niższa niż oczekiwano. W tym kontekście wartym odnotowania jest również zapowiedziana na dziś wideokonferencja prezesa Glapińskiego. Konferencja odbędzie się pod tytułem "Podsumowanie sytuacji gospodarczej 2020 roku, ocena stabilności systemu finansowego oraz perspektyw na 2021 rok", i zapewne będzie z uwagą śledzona przez uczestników rynku tym bardziej, że w ostatnich miesiącach nie odbywała się cykliczna konferencja po posiedzeniu RPP.


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk