• Odbierz prezent
Notowania gazu naturalnego. Jaka formacja tworzy się na wykresie NatGas?
Z artykułu dowiesz się:

  • o notowaniach gazu naturalnego,
  • jak buduje się wykres cen NatGas. 

Na rynku NatGas ukształtowała się formacja harmoniczna OneToOne. Jest to specyficzny układ harmoniczny bazujący na ruchu mierzonym. Oznaczając ostatnie cztery odcinki literami XABCD, łatwiej można zidentyfikować poszczególne fale wchodzące w skład tej formacji.

Wiadomości rynkowe z mBank

Kluczowa jest zależność dwóch krótszych fal, czyli korekt. Na wykresie oznaczone są one jako odcinki AB i CD. Mierzenie kierunkowe tych odcinków wskazuje, że są one sobie równe na poziomie 2,717$. Jest to kluczowa zależność identyfikująca formację 121. Druga zależność zakłada, że punkt D w trendzie spadkowym musi być wyżej niż A, czyli powyżej wymienione fale muszą na siebie zachodzić. Daje to podobieństwo do struktury korekty pędzącej według teorii Elliott’a. Tym samym potencjalny zasięg spadków można określić jako atak na dołek C, czyli 2.37$

Ostatnie dwa dni to wyhamowanie w punkcie D co sugeruje, że podaż ma zamiar ponownie wrócić do gry. Jest to uzasadnione, analizując średnie kroczące, które przecięły się na początku tego miesiąca, generując sygnał przeceny tego surowca.

Jednym z nielicznych ograniczeń dla dalszych spadków jest wzrostowa linia trendu, mająca swój początek na czerwcowym dołku. Warto jednak pamiętać, że struktura XABCD ma swoja własną historię do opowiedzenia popartą sekwencją niższych szczytów i dołków.

 

NagGas tworzy układ 121 - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk