• Odbierz prezent
Notowania euro w relacji do dolara (EUR/USD). Wyczekiwanie na Fed. Sytuacja na rynkach finansowych

Przełożenie na późniejszy, nieokreślony termin rewizji porozumienia handlowego na linii USA-Chiny zdjęło część napięcia z inwestorów i pozwoliło przenieść ten temat na drugi plan. Obecnie w Stanach Zjednoczonych jednak nie brakuje istotnych tematów poruszających notowaniami amerykańskiego dolara – wśród nich jest chociażby coraz bardziej napięta sytuacja polityczna w USA przed wyborami prezydenckimi oraz widmo przedłużających się problemów z pandemią.

W bieżącym tygodniu kluczowym wydarzeniem na rynkach walutowych będzie jednak prawdopodobnie środowa publikacja minutes z posiedzenia FOMC. Inwestorzy będą wypatrywać w nich jakichkolwiek sygnałów dotyczących dalszej polityki monetarnej prowadzonej przez Fed – głównie pod kątem potencjalnych decyzji na najbliższym, wrześniowym posiedzeniu.

W rezultacie, aż do połowy bieżącego tygodnia na rynkach walutowych może panować atmosfera wyczekiwania na środową publikację, co prawdopodobnie najbardziej będzie widoczne w wycenie amerykańskiego dolara.

Na razie początek tygodnia na rynku dolara nie przynosi większych zmian – ciągle widoczna jest presja spadkowa na tę walutę, a indeks FUSD oscyluje w okolicach 93 pkt., czyli przy tegorocznych minimach. Z kolei notowania euro do dolara EUR/USD dzisiaj rano poruszają się w konsolidacji w okolicach 1,1850.

 

Nota prawna

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca. Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ (zdobywczyni nagrody FxCuffs 2017 w kategorii Analityk Roku), wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu Trend. Regularnie wypowiada się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi. Pasjonatka podróży i poznawania świata, certyfikowany nurek i żeglarz.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk