• Odbierz prezent
Notowania DAX. Koniec korekty i dalsze spadki na wykresie niemieckiego indeksu giełdowego?
Z artykułu dowiesz się:

- jak wygląda wykres notowań DAX30

- czy to zmiana trendu, czy chwilowa korekta

Inwestorzy, którzy jeszcze kilka dni temu zakładali, że opór 12300punktów pozostanie trwałym wsparciem dostali wczoraj szanse do przyznania się do błędu i zminimalizowania strat.

Wiadomości rynkowe z mBank

Dzień wyborczy w USA pozwolił na chwile optymizmu i zbudowanie ruchu korekcyjnego. Pomarańczowa strefa była naturalnym kandydatem na jej zakończenie. Po drodze była jeszcze cena 12157 punktów, która także miała szanse zatrzymać rajd białych świec. W ten sposób powstała dość wąski obszar, w którym podaż ponownie zaatakowała.

Patrząc na wielkość czarnej świecy z nocy, trudno nie dojść do wniosku, że spadki mogą być kontynuowane do najbliższego wsparcia, czyli 11600 punktów. W przypadku dużej determinacji podaży należy patrzeć w stronę 10400.

Oscylatory RSI i Stochastic zatrzymały się w strefie wykupienia i kierują się na południe. Jest to zgodne z ruchem ceny, co podnosi wiarygodność analizy zakładającej, że korekta dobiegła końca.

Jedyne co wzbudza wątpliwość, to czas. Odbicie od oporu nastąpiło w nocy, czyli okresie, kiedy część uczestników rynku nie była aktywna. Należy wiec dopuścić możliwość, że poranek przyniesie ponowną próbę ataku na pomarańczowy opór. Każde odbicie od niego uwiarygadnia scenariusz spadkowy dla tego indeksu.

Koniec korekty i dalsze spadki? - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk