• Odbierz prezent
Notowania Corn. Kukurydza testuje górne ograniczenie konsolidacji - analiza wykresu
Z artykułu dowiesz się:

- jak kształtuje się wykres kukurydzy

- czy warto inwestowac w ten produkt 

Kukurydza potencjalny opór 400 centów potraktowała jako trampolinę dla kolejnego impulsu wzrostowego. Na wykresie tygodniowym widoczna jest korekta na początku tego miesiąca, której koniec ma miejsce na ww. wartości. Tym samym popyt zmienił znaczenie tego miejsca na wsparcie, co w przyszłości może być użyteczną informacją.

Wiadomości rynkowe z mBank

Aktualnie notowania Corn zbliżają się do kluczowej strefy oznaczonej kolorem zielonym. Jest to dość szeroka strefa skupiona wokół 430 centów, ale sięgająca nawet 460 centów. W ostatnich latach nie udało się na trwałe pokonać tej wartości. Można wiec oczekiwać, że podaż i tym razem uaktywni się w tym miejscu. Aby uzyskać potwierdzenia, należy poczekać do końca tego tygodnia lub następnego. Wszystko zależy jaki kształt świecy utworzy się w najbliższych interwałach. Aktualnie jest ona koloru białego z dużym dolnym cieniem. Wskazuje to na chęć kontynuacji wzrostów i głębsze wejście w obszar oporu wyższego rzędu lub próby jego przełamania. W takim przypadku cena Kukurydza mogłaby nawet urosnąć do szczytu z 2014 roku.

Bardziej prawdopodobne wydaje się powtórka z historii, czyli szybki powrót poniżej 400 centów a w dalszej przyszłości spadki do podstawy ruchu bocznego z ostatnich lat.

Wskaźnik RSI jest podobnego zdania. Jedna próba opuszczenia strefy wykupienia już miała miejsce. Teraz po raz kolejny ten oscylator przyjmuje wartość 70 punktów. Warto pamiętać, że Corn od lat pozostaje pod wpływem trendu spadkowego. Dopiero przełamanie 430 centów może zmienić sentyment do tego towaru.

Kukurydza testuje górne ograniczenie konsolidacji - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk