• Odbierz prezent
Notowania ceny ropy naftowej. Brent geometrycznie opisany
Z artykułu dowiesz się:

- po ile notowana jest ropa naftowa typu BRENT

- jak kształtuje sie wykres notowań tego surowca

Zwolennicy mierzeń geometrycznych, czyli porównywania poszczególnych swingów, mogą być zadowoleni, analizując ropę Brent.

Wiadomości rynkowe z mBank

Żółta strefa 36.5$ jest efektem analizy Price Action, czyli czystego wykresu. W tym miejscu pojawiała się wzmożona aktywność popytu w przeszłości. Naniesienie siatki zmierzenia kontratakującego wskazuje wartość 38.2%, znajdująca się w dolnym ograniczeniu żółtej strefy.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak porównanie odcinków zaznaczonych kolorem czerwonym. Są to dwie spadkowe fale. Druga z nich mająca swój koniec na poziomie 36.40$ jest bliźniaczo podobna do przeceny Brent z przełomu sierpnia i września.

Reakcję tego instrumentu na wsparciu już znamy, ostatnie świece H4 są koloru białego. Można zatem podjąć interpretację, że żółta strefa nadal jest w centrum zainteresowań posiadaczy długich pozycji.

Opór na wykresie ceny ropy

Ważny opór powstał już dawno i został zaznaczony kolorem niebieskim. Jest to cena 43.15$.

Jeżeli udałoby się przeskoczyć przez bieżące maksima, czyli 36.60$, to powstałe tutaj dołki z przeszłości, mogłyby być trampoliną dla kolejnej fali wzrostów na tym surowcu.

W ten oto sposób otrzymaliśmy trzy ważne poziomy, które każdy daytrader, ale i inwestor powinien znać: 36.50$; 39.60$ i 43.15$.

Brent geometrycznie opisany - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk