• Odbierz prezent
Notowania cen ropy BRENT. Ropa rozpoczyna korektę! Analiza wykresu czarnego złota
Z artykułu dowiesz się:

  • o sytuacji na wykresie czarnego złota,
  • czy to początek głębszej korekty.

Wzrosty mające swój początek na poziomie 36.50$ trwają nieprzerwanie. Wzrostowa linia trendu opisująca ten ruch jest ostro skierowana do góry, co potwierdza dominację popytu w ostatnich tygodniach.

Wiadomości rynkowe z mBank

Ważne poziomy to 43.5$ oraz 46.50$. Ta druga wartość to ostatni szczyt, który teraz będzie pełnił role wsparcia dla dalszych wzrostów. Wspomniana już linia trendu przebiega przez to miejsce, co podnosi wiarygodność takiego założenia.

Porównując spadki z 11-13 listopada, które były korektą z aktualnym układem wykresu, to zrównanie się fal wypadnie na poziomie 46.34$. Zakładam tutaj, że bieżący szczyt 48.97 pozostanie niezmienny. Korzystając z tego samego punktu, można rozciągnąć siatkę Fibonacciego. Wartość 38.2% jest na poziomie 46.55$, czyli bardzo blisko linii FE100. Taka zbieżność w połączeniu z linią trendu i wsparciem sprawia, że ten punkt jest szczególnie istotny dla każdego, kto patrzy na wykresy przez pryzmat analizy technicznej.

Ponieważ opór wyższego rzędu znajduje się na cenie 50$, to potencjalne spadki do czerwonej strefy mogą być zaproszeniem do ataku na tę równa wartość. Analiza znacząco wyprzedza przyszłość, toteż ilość scenariuszy, które mogą się zmaterializować, jest znaczna, choć ten opisany wydaje się być całkiem sensowny.

Spadki poniżej wsparcia 46.50$ należy traktować jako zmianę sentymentu w kolejnym dniu.

Ropa rozpoczyna korektę - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk