• Odbierz prezent
Notowania CD Projekt kończą sesję giełdową bardzo pozytywnie. Realizacja zysków na akcjach Budimex – aktualności giełdowe

Środa na rynkach bazowych zakończyła się umiarkowanymi wzrostami, a handel przebiegał dość spokojnie. Pozytywnie wyróżniał się rynek amerykański, gdzie główne indeksy kontynuowały wtorkowe odbicie po poniedziałkowej nieobecności z uwagi na dzień wolny od handlu. S&P500 oraz Nasdaq100 zanotowały tym samym nowe historyczne rekordy. Optymizm inwestorów wynikał przede wszystkim z finalizacji kampanii Joe Bidena – wczoraj nastąpiło oficjalne zaprzysiężenie kandydata Demokratów na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Z drugiej strony wzrosty opierały się również na fundamentach – publikowane wyniki za 4Q20 w przeważającej części przekraczają oczekiwania analityków.

Sesja na krajowym rynku przebiegała w mieszanych nastrojach – wczesnym popołudniem indeks WIG20 tracił ponad 0,50%, ale ostatecznie dzień zakończył 0,30% wzrostem. Wsparciem dla blue chips były pozytywne nastroje zza oceanu, które jednocześnie przekładały się na napływ kapitały na rynki bardziej ryzykowne. Tzw. tryb „risk on” był widoczny również w spadku wskaźnika VIX, który obrazuje niepewność na rynki. W gronie blue chips wyróżniały się walory JSW, jednak w największym stopniu do wyniku dołożyły się notowania CD Projekt (+1,81%) oraz KGHM (+1,30%).

Traciły z kolei spółki handlowe jak Dino Polska czy Allegro. Wynik wczorajszej sesji nie zmienił sytuacji technicznej – chociaż wydaje się, że wsparcie w okolicy 1970-2000 pkt, nadal obowiązuje, wczorajsze minimum nie domknęło całkowicie luki wzrostowej z końca grudnia, stąd możliwy jest kolejny test poziomu 1960 pkt. w najbliższych dniach. Wśród pozostałych segmentów spółek zdecydowanie najsłabiej wypadła grupa średnich spółek z mWIG40, który stracił 0,52%. Notowaniom ciążyły m.in. walory Budimex, gdzie następuje realizacja szybkich zysków z ostatnich dni.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Wydarzeniem dnia będzie zakończenie styczniowego posiedzenia EBC. Chociaż rynkowy konsensus nie zakłada zmian poziomu stóp procentowych, istotnym punktem będzie konferencja z udziałem prezes EBC, która może nakreślić dalsze działania instytucji w odpowiedzi na kolejne fale pandemii w Europie. Krajowi inwestorzy dodatkowo otrzymają zestaw grudniowych danych z rynku pracy, w tym dynamiką zatrudnienia. Wczorajsza mocna sesja na Wall Street powinna być wsparciem dla kupujących na Starym Kontynencie.


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk