• Odbierz prezent
Notowania CCC rosną po publikacji wyników. Czy to dobry moment na kupno akcji?
fot. freepik.com

30 września Grupa CCC opublikowała raport finansowy za I półrocze, a 1 października przedstawiła szacunkowe wyniki za III kwartał 2020 r. Informacje ze spółki zostały dobrze przyjęte przez rynek, o czym świadczy ponad 25% wzrost na wczorajszej sesji. Czy w dłuższej perspektywie to dobry moment na zakup akcji?

Wyniki spółki CCC

W I półroczu Grupa CCC uzyskała przychody na poziomie 2,19 mld zł wobec 2,46 mld zł przed rokiem. Strata z działalności operacyjnej wyniosła 496,4 mln zł wobec 46,9 mln zł zysku rok wcześniej. Strata netto z działalności kontynuowanej wyniosła 665,8 mln zł wobec 12,9 mln zł straty przed rokiem. Wyniki za I półrocze nie stanowiły zaskoczenia dla rynku, gdyż wcześniej spółka podała wstępne wyniki.

1 października przed sesją na GPW spółka przedstawiła też wstępne wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Według szacunków spółki, w III kwartale przychody grupy wyniosły 1,5 mld zł wobec 1,45 mld zł rok wcześniej, co stanowi wzrost o 4%. Przychody z sieci detalicznej spadły o 13% rdr i wyniosły 878 mln zł wobec 1,01 mld zł przed rokiem. Przychody z e-commerce natomiast wzrosły o 60% rdr i wyniosły 572 mln zł w porównaniu do 357 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. W III kwartale wynik EBITDA wyniósł 176 mln zł wobec 193 mln zł rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 8 mln zł wobec 16 mln zł zysku  przed rokiem.

Otwarta droga do wzrostów na CCC?

Z technicznego punktu widzenia kurs akcji CCC zakończył korektę spadkową w postaci formacji klina zniżkującego po przetestowaniu zniesienia 61.8 Fibo całego ruchu wzrostowego. Popyt zdołał jednocześnie pokonać dość mocny poziom oporu na wysokości 54 PLN, na który cena reagowała w przeszłości kilkukrotnie. Podczas dzisiejszej sesji doszło do przetestowania tego poziomu dolnym cieniem świecy. Z obecnych miejsc spodziewane są dalsze wzrosty w najpierw w okolice 70 PLN. Jedyny minus to obrona ewentualnych pozycji długich (stop loss) poniżej ostatniego dołka czyli w okolicach 43.6 PLN.

 Wykres 1. Notowania CCC, interwał dzienny

Wykres 1. Notowania CCC, interwał dzienny

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk