• Odbierz prezent
Notowania Allegro uderzają w indeks WIG20. Sygnał sprzedaży na FW20?

Czwartkowe notowania przyniosły kontynuację zniżki na krajowym rynku co miało miejsce wbrew pozytywnym nastrojom na globalnych parkietach. Najmocniej uderzyły w indeks sektor bankowy, paliwowy oraz w pojedynkę akcje ALLEGRO. Na wykresie 60-min FW20 kurs wbija się w dół z krótkoterminowego trendu bocznego. W tej sytuacji kolejnym wsparciem jest styczniowy dołek przy wartości 1887 pkt.

Sygnał sprzedaży pojawił się na DMI,

chociaż niskie wartości ADX jeszcze nie potwierdzają wskazań. Z perspektywy wykresu dziennego bieżący spadek nadal mieści się w granicach zapoczątkowanej w styczniu konsolidacji. W kontekście wcześniejszej wielotygodniowej fali wzrostowej lekkim niepokojem może napawać fakt, że wykres coraz bardziej przypomina formację głowy i ramion z linią szyi przebiegającą ok. 30 pkt. poniżej bieżących notowań. Na MACD jest wciąż obecny sygnał sprzedaży, wskaźnik obsuwa się coraz mocniej poniżej poziomu równowagi.

Na globalnych rynkach utrzymują się zdecydowanie lepsze nastroje

Wyniki finansowe amerykańskich spółek, gdzie dla już opublikowanych w 80% jest pokonany rynkowy konsensus, wspierają pozytywny sentyment. Wciąż prowadzone w tle prace nad kolejnym pakietem stymulacyjnym w US podtrzymują oczekiwania dalszego wzrostu wyników finansowych i generalnie kontynuacji wzrostowego ożywienia w gospodarce.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy szczególną uwagę na oficjalne odczyty z amerykańskiego rynku pracy. Jeszcze przed otwarciem europejskich rynków zostaną też opublikowane dane o zamówieniach w niemieckim przemyśle. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk