• Odbierz prezent
Notowania akcji CD Projekt poniżej 400 złotych. Ciąg dalszy niezdecydowania na rynku akcji

W ostatnich dniach obserwujemy niższą zmienność na rynku akcji. Dzisiejsza sesja w Europie zakończyła się mieszanie, początkowo przeważali sprzedający, jednak w drugiej połowie dnia “pałeczkę” przejęli kupujący. Niemiecki indeks giełdowy zamknął się dziś na symbolicznym plusie wynoszącym niecałe 0,1%, z kolei londyński FTSE100 zyskał 0,05%. Pod kreską znalazł się z kolei francuski CAC40, który przecenił się 0,23%. Większą przecenę widać był w Hiszpanii, gdzie IBEX35 stracił 0,6%. W czwartek i piątek będzie miał miejsce szczyt UE, co może mieć wpływ na zachowanie głównych indeksów na Starym Kontynencie.

Przypomnijmy, że wciąż nie ma porozumienia co do budżetu UE, jak i pakietu pomocowego. Patrząc z kolei na nasze polskie podwórko, indeks dwudziestu największych spółek zamknął dzień na plusie wynoszącym 0,6%, tym samym znalazł się on dziś w europejskiej czołówce. Podczas dzisiejszej sesji ponownie gorąco było na akcjach CD Projekt, które zanurkowały tuż po rozpoczęciu handlu. Notowania CDR ostatecznie zamknęły dzień 7,3% niżej, pod okrągłym poziomem 400 zł. Gdyby nie dzisiejsza silna przecena na tej spółce, indeks WIG20 z pewnością zamknąłby się wyżej. Wśród blue chipów pod kreską sesję zakończyły tylko 3 walory, oprócz wspomnianego CD Projektu, były to JSW i LPP. Najlepiej radziły sobie z kolei Lotos, Tauron i Allegro.

Jeśli chodzi o rynek akcji w USA, główne indeksy giełdowe za oceanem rozpoczęły sesję od spadków, jednak kolejne godziny handlu przynoszą odbicie. Aktualnie pod kreską znajduje się jedynie Nasdaq, który traci 0,1%. Na plusie notowane są z kolei Dow Jones, który rośnie 0,3% oraz S&P500, który notowany jest 0,12% wyżej, a także Russell, gdzie wzrosty sięgają 0,7%. Amerykańskie indeksy giełdowe utrzymują się więc w rejonach historycznych maksimów i choć korekta spadkowa byłby czymś zupełnie normalnym po ostatnich silnych wzrostach, tak na razie brakuje sygnałów do spadków. 


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk