• Odbierz prezent
Notowania akcji CD Projekt ciągną w dół indeks giełdowy WIG20. Zwyżka akcji Allegro

Wtorkowa sesja na krajowym rynku nie przyniosła większych zmian, kurs indeksu bazowego oraz kontraktów terminowych zamknął się blisko kursu odniesienia. Próba poderwania w górę notowań oraz ataku na grudniowy szczyt pojawiła się z początkiem sesji, jednak w kolejnych godzinach pozytywne nastroje były już powoli studzone. Wobec tego na diagramie 60-min notowania nadal pozostają w granicach trendu bocznego, którego ostatnie ekstrema cenowe określają granice przy poziomach 1987 oraz 2033 pkt.

Na wykresie dziennym ostatnia świeca przybrała postać zbliżoną do spadającej gwiazdy, której wymowę wzmacnia fakt pojawienia się w strefie oporu grudniowych szczytów. Na wskaźnikach AT wątpliwości podsycają negatywne dywergencje jakie są obecne na wybranych wskaźnikach.

W grupie spółek WIG20 większość podmiotów notowała zniżkę, ale to rosnąca mniejszość miała większy udział w portfelu indeksowych, co pozwoliło podtrzymać kurs na stałym poziomie. Negatywny wpływ akcji CDPROJEKT oraz DINOPL był równoważony zwyżką banków oraz ALLEGRO. Uwagę zwracają ostatnie wzrosty cen miedzi do poziomu ponad 8 tys USD co powinno znaleźć przełożenie na dzisiejszej zachowanie cen akcji KGHM.

Na głównych rynkach zagranicznych utrzymują się bardziej pozytywne nastroje wspierane procesem potwierdzenia wyborów w USA z wygraną Bidena (oczekiwane zwiększenie wydatków rządowych) oraz uruchamianym w wielu krajach programem szczepień (znoszenie ograniczeń administracyjnych). Dobrych nastrojów nie hamują także wczorajsze gwałtowne demonstracje w Waszyngtonie towarzyszące uznaniu wyborów prezydenckich. Znamienny jest także ostatni protokół z posiedzenie FED wskazujący na podtrzymanie prowadzonego skupu aktywów z kilkoma głosami sugerującymi gotowość do rozszerzenie operacji na papiery o dłuższych terminach wygaśnięcia. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wtorkowego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk