• Odbierz prezent
easyMarkets
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja w jednej z głównych spółek paliwowych w Norwegii
- Dlaczego planowane są zwolnienia pracowników

Blisko 280 brytyjskich pracowników naftowych straci pracę, ponieważ norweski koncern naftowy Aker Solutions tnie swoje zatrudnienie.

 

Firma naftowa potwierdziła plany zmniejszenia o dziesięć procent do poziomu 2.500 pracowników w Wielkiej Brytanii. Chodzi tutaj głównie o jej biura w Aberdeen i w Londynie, ponieważ spółka walczy z gwałtownie spadającymi zyskami w całym sektorze naftowym.

 

Spółka potwierdziła, że rozpoczęła już rozmowy z przedstawicielami pracowników reprezentujących interesy brytyjskich pracowników, a winą za zwolnienia obciąża "dalsze spowolnienie na rynku" naftowym.

 

Zysk netto spółki spadł do poziomu 685 milionów koron norweskich (to jest 58,64 milionów £) w ubiegłym roku, w porównaniu do 1,8 miliarda koron norweskich (154 milionów £) w 2014 roku, kiedy ceny ropy rozpoczęły spadek poziomu 100 $ za baryłkę do około 35 $ na koniec 2015 roku.

 

"Są to trudne, ale niezbędne środki, aby zapewnić firmie konkurencyjność w trudnym czasie dla naszej branży", powiedział szef Aker na Europę i Afrykę - David Clark.

 

Patrząc w przyszłość, grupa Aker ma ograniczyć swoje interesy w Azji i Ameryce Południowej, a swój rozwój ma oprzeć na przychodach z działalności na Morzu Północnym. Rzecznik firmy powiedział, że dodatkowe redukcje zatrudnienia nie są obecnie planowane dla innych regionów.

 

Źródło: The Telegraph


easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk