• Odbierz prezent
Norwegia stopa bezrobocia

Portal Bankier poinformował o sytuacji na rynku pracy w Norwegii. Bezrobocie sięga ponad 15%. Wkrótce jednak wiele ograniczeń związanych z działalnością gospodarczą zostanie zniesionych. Przedstawiciele wielu zawodów będą mogli znów podjąć pracę.

 

W Norwegii ze względu na zastój gospodarczy związany z epidemią koronawirusa, stopa bezrobocia niedawno sięgnęła blisko 15,5%. We wtorek poinformowano, że w ostatnim czasie bezrobocie w tym kraju uległo niewielkiemu zmniejszeniu i obecnie wynosi 15,3% Według informacji agencji Reuters, sytuacja najgorzej wyglądała 7 kwietnia, kiedy odnotowano stopę bezrobocia wynoszącą 15,4%.

Obecnie dzięki zniesieniu niektórych restrykcji dotyczących działalności firm, sytuacja na rynku pracy zaczyna się poprawiać. W poniedziałek, po pięciu tygodniach przerwy, zostały otwarte żłobki. Władze kraju uznały, że warunki sanitarne na to pozwalają, a otwarcie takich placówek umożliwi wielu rodzicom powrót do pracy. Od 27 kwietnia jest planowany powrót uczniów do szkół podstawowych i niektórych szkół średnich. Od tego samego dnia będą mogli wrócić do pracy fryzjerzy, kosmetyczki oraz masażyści.

Premier Norwegii – Erna Solberg 7 kwietnia zapowiadała stopniowe łagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem ze względu na dane wskazujące na wypłaszczanie się krzywej zarażeń.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk